Misr Elchisi bilan uchrashuv
Muloqot chog‘ida ko‘p qirrali O‘zbekiston-Misr hamkorligining dolzarb masalalari, shuningdek xalqaro va mintaqaviy tuzilmalar doirasidagi o‘zaro munosabatlar muhokama qilindi.
Uchrashuvda savdo-iqtisodiy, investitsiya, sayyohlik, ta’lim, madaniy-gumanitar va boshqa sohalarda qo‘shma loyihalarni amalga oshirishdan ikki tomon ham manfaatdor ekanligini ma’lum qilindi.
Suhbat yakunida Vazir Elchining O‘zbekistondagi faoliyatining samarali bo‘lganini qayd etdi va uning o‘zaro manfaatli ikki tomonlama aloqalarni kengaytirishga qo‘shgan hissasini yuqori baholadi.
Amani al-Itr, o‘z navbatida, Misrning Toshkentdagi diplomatik vakolatxonasi rahbari sifatidagi faoliyatida ko‘rsatilgan yordam uchun minnatdorlik bildirdi.

12 ноября 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Арабской Республики Египет Амани аль-Итр, завершающей свою дипломатическую миссию в нашей стране.
В состоявшейся беседе обсуждены актуальные вопросы многопланового узбекско-египетского сотрудничества, а также взаимодействия в рамках международных и региональных структур.
Стороны высказались за реализацию совместных проектов в торгово-экономической, инвестиционной, туристической, образовательной, культурно-гуманитарной и других областях.
В заключение беседы Министр отметил плодотворный характер деятельности Посла в Узбекистане и высоко оценил ее вклад в расширение взаимовыгодных двусторонних отношений.
Амани аль-Итр, в свою очередь, поблагодарила узбекскую сторону за содействие в ее деятельности в качестве главы дипмиссии Египта в г.Ташкенте.