MDH Hukumat rahbarlari kengashining bo‘lajak yig‘ilishi to‘g‘risida
2020-yil 6-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi raisligida Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi Hukumat rahbarlari kengashining navbatdagi yig‘ilishi videokonferensiya shaklida bo‘lib o‘tadi.
Majlisda Hukumat rahbarlari Hamdo‘stlikdagi iqtisodiy hamkorlikning dolzarb masalalari va koronavirus pandemiyasi keltirib chiqargan inqirozli hodisalarni bartaraf etish yuzasidan o‘zaro fikr almashishi ko‘zda tutilgan.
Xususan, yig‘ilishda 2030-yilgacha bo‘lgan davrda MDH iqtisodiy rivojlanish strategiyasining birinchi bosqichini (2021-2025 yillarda) amalga oshirish bo‘yicha harakatlar rejasi, shuningdek, Hamdo‘stlik davlatlarining turli yo‘nalishlarda o‘zaro aloqalarini muhtahkamlashga xizmat qiluvchi boshqa dasturlar va kelishuvlar muhokama qilinishi rejalashtirilgan.
Hukumat rahbarlari kengashi majlisidan so‘ng MDHga a'zo davlatlar o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash va rivojlantirishga qaratilgan qator hujjatlar imzolanadi.

The meeting of the Council of CIS Heads of Government under the chairmanship of Uzbekistan will be held on November 6
2020-11-05 | CIS
The meeting of the Council of CIS Heads of Government under the chairmanship of the Republic of Uzbekistan will be held via videoconference, reports “Dunyo” IA correspondent.
According to the press service of the Prime Minister of Uzbekistan, Heads of Government will exchange views on the current issues of economic cooperation in the Commonwealth, overcoming the crisis phenomena caused by the coronavirus pandemic.
It is planned to discuss an action plan for the implementation of the first stage (2021-2025) of the CIS Economic Development Strategy 2030, as well as other programs and agreements regulating the interaction of the Commonwealth countries in various areas.
Following the meeting, a number of documents will be signed aimed at further strengthening and developing cooperation between the CIS member states.