MDH Hukumat rahbarlari kengashining bo‘lajak yig‘ilishi to‘g‘risida
2020-yil 6-noyabr kuni O‘zbekiston Respublikasi raisligida Mustaqil Davlatlar Hamdo‘stligi Hukumat rahbarlari kengashining navbatdagi yig‘ilishi videokonferensiya shaklida bo‘lib o‘tadi.
Majlisda Hukumat rahbarlari Hamdo‘stlikdagi iqtisodiy hamkorlikning dolzarb masalalari va koronavirus pandemiyasi keltirib chiqargan inqirozli hodisalarni bartaraf etish yuzasidan o‘zaro fikr almashishi ko‘zda tutilgan.
Xususan, yig‘ilishda 2030-yilgacha bo‘lgan davrda MDH iqtisodiy rivojlanish strategiyasining birinchi bosqichini (2021-2025 yillarda) amalga oshirish bo‘yicha harakatlar rejasi, shuningdek, Hamdo‘stlik davlatlarining turli yo‘nalishlarda o‘zaro aloqalarini muhtahkamlashga xizmat qiluvchi boshqa dasturlar va kelishuvlar muhokama qilinishi rejalashtirilgan.
Hukumat rahbarlari kengashi majlisidan so‘ng MDHga a'zo davlatlar o‘rtasidagi hamkorlikni yanada mustahkamlash va rivojlantirishga qaratilgan qator hujjatlar imzolanadi.

О предстоящем заседании совета глав правительств СНГ
6 ноября 2020 года в формате видеоконференции состоится заседание Совета глав правительств Содружества Независимых Государств под председательством Республики Узбекистан.
Как ожидается, Главы правительств обменяются мнениями по актуальным вопросам экономического взаимодействия в Содружестве, преодолению кризисных явлений, вызванных пандемией коронавируса.
В рамках повестки дня планируется обсудить план мероприятий для реализации первого этапа (на 2021-2025 годы) стратегии экономического развития СНГ на период до 2030 года, а также другие программы и соглашения, регламентирующие взаимодействие стран Содружество в различных направлениях.
По итогам заседания Совета глав правительств состоится подписание целого ряда документов, направленных на дальнейшее укрепление и развитие сотрудничества государств - участников СНГ.