Fuqarolar tomonidan keilib tushgan qator murojaatlar joyda o‘z yechimini topdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi rahbarligida Respublika ishchi guruhining  kunlari Farg‘ona viloyatida o‘tkazilayotgan sayyor qabul davomida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligiga jismoniy va yuridik shaxslar tomonidan murojaatlar kelib tushgan.
Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining o‘rinbosari Jamshid Egamberdiyev tomonidan 2020-yil 14-16 oktabr kunlari Farg‘ona viloyatida sayyor qabul o‘tkazilamoqda.
2020-yil 14-15 oktabr kunlari Farg‘ona viloyatining Uchko‘prik va O‘zbekiston tumanlarida o‘tkazilgan sayyor qabul davomida Qo‘qon shahri va Dang‘ara, Beshariq, Furqat, Buvayda tumanlari fuqarolaridan soha yo‘nalishi bo‘yicha jami 31 ta murojaat kelib tushdi.

Ряд обращений граждан решены прямо на месте
В ходе проводимого выездного приема Республиканской рабочей группы под руководством Администрации Президента Республики Узбекистан в Ферганской области в адрес Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций поступили обращения от физических и юридических лиц.
Заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Жамшид Эгамбердиев проводит выездные приёмы 14-16 октября в Ферганской области.
В ходе выездных приемов 14-15 октября в Учкуприкском и Узбекистанском районах Ферганской области от граждан города Коканд, Дангаринского, Бешарыкского, Фуркатского, Бувайдинского районов поступило 31 обращение по сфере информационных технологий и коммуникаций.
Из поступивших обращений 23 из них были решены прямо на месте. Остальные 8 обращений взяты под контроль для изучения ситуаций.