Har bir murojaat e’tiborsiz qoldirilmadi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi rahbarligida Respublika ishchi guruhining 2020-yil 7-9 oktabr kunlari Buxoro viloyatida o‘tkazilgan sayyor qabul davomida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligiga jismoniy va yuridik shaxslar tomonidan murojaatlar kelib tushgan.
Sayyor qabulda  Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirining o‘rinbosari Jamol Maxsudov ishtirok etdi.
2020-yil 7-9 oktabr kunlari Buxoro viloyati Buxoro shahri, Vobkent, Romitan va Jondor tumanlarida o‘tkazilgan sayyor qabul davomida Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligiga jismoniy va yuridik shaxslar tomonidan jami 20 ta ariza kelib tushdi. Sayyor qabulida qatnashgan fuqarolar quyidagi masalalar bilan murojaat qilishdi:
• simli telefon aloqasi va internet o‘tkazib berish - 17 ta;
• mobil aloqa sifatini yaxshilash - 1 ta;
• telefon nosozligi bo‘yicha - 1 ta;
• telefon liniyasini almashtirish to‘g‘risida – 1 ta.
Shundan 2 ta murojaatlar  sayyor qabul davomida ijobiy hal qilinib, 18 ta murojaatlar o‘rganib chiqish uchun nazoratga olindi.

Ни одно обращение не осталось без внимания
В ходе проведения выездного приема Республиканской рабочей группы под руководством Администрации Президента Республики Узбекистан в Бухарской области 7-9 октября в адрес Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций поступили обращения от физических и юридических лиц.
В выездном приеме принял участие заместитель Министра по развитию информационных технологий и коммуникаций  Жамол Махсудов.
В ходе выездного приема 7-9 октября в городе Бухаре, Вабкентском, Ромитанском и Жондорском районах Бухарской области в адрес Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций поступило 20 обращений со стороны физических и юридических лиц. Со стороны граждан поступили обращения по следующим вопросам:
• по подключению проводной связи и интернета ­– 17 обращений;
• улучшению качества мобильной связи – обращение;
• устранению неисправности телефона – 1 обращение;
• замене телефонной линии – обращение.
Два поступивших обращения  были решены прямо на месте. Остальные 18 обращений были взяты под контроль для изучения ситуаций.