2020-10-09 | Siyosat
Uchrashuvda O‘zbekiston-Bangladesh o‘rtasidagi har tomonlama sheriklik munosabatlarining hozirgi holati va ularni yanada mustahkamlash istiqbollari muhokama qilindi.
Ikki tomonlama tovar ayirboshlash hajmlarini orttirish hamda qishloq xo‘jaligi va to‘qimachilik sanoati tarmoqlarida qo‘shma loyihalarni amalga oshirish orqali savdo-iqtisodiy va investitsiya aloqalarini kengaytirishning ustuvor ahamiyati qayd etildi.
Madaniyat, ta’lim va turizm sohalaridagi hamkorlik masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Uchrashuv so‘ngida Vazir Elchining O‘zbekistondagi yetti yillik faoliyati muvaffaqiyatli yakunlaganini qayd etib, mamlakatlarimiz o‘rtasidagi ko‘p qirrali aloqalarni rivojlantirish va mustahkamlash ishiga qo‘shgan shaxsiy hissasi uchun minnatdorlik bildirdi.
Masud Mannan, o‘z navbatida, O‘zbekistonda samarali faoliyat yuritishiga yaratib berilgan qulay sharoitlar uchun tashakkur izhor etdi.

9 октября 2020 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Народной Республики Бангладеш Масуда Маннана, завершающего свою дипломатическую миссию в нашей стране.
Стороны обсудили состояние и перспективы дальнейшего укрепления узбекско-бангладешских отношений всестороннего партнерства.
Отмечен приоритетный характер расширения торгово-экономических и инвестиционных связей путем увеличения объемов двустороннего товарооборота, а также реализации совместных проектов в отрасли сельского хозяйства и текстильной промышленности.
Отдельное внимание уделено вопросам взаимодействия в сферах культуры, образования и туризма.
В заключение встречи Министр отметил успешное завершение семилетней деятельности Посла в Узбекистане, выразил признательность за личный вклад в развитие и укрепление многоплановых связей между нашими странами.
Масуд Маннан со своей стороны поблагодарил за созданные благоприятные условия для плодотворной работы в Узбекистане.