Belarus Elchisi bilan uchrashuv
2020-yil 9-oktabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Ilhom Ne’matov Belarus Respublikasining Favqulodda va Muxtor Elchisi Leonid Marinich bilan videokonferensaloqa shaklida uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv chog‘ida siyosiy, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalardagi O‘zbekiston-Belarus hamkorligining istiqbollari to‘g‘risida fikr almashildi.
Tomonlar bo‘lajak qo‘shma tadbirlar jadvali, jumladan Ikki tomonlama hamkorlik bo‘yicha hukumatlararo komissiyaning navbatdagi majlisi hamda tashqi ishlar vazirliklari o‘rtasidagi maslahatlashuvlarni o‘tkazish masalasini ko‘rib chiqdi.
Xalqaro va mintaqaviy tashkilotlar doirasidagi ikki va ko‘p tomonlama hamkorlik masalalari ham muhokama qilindi.

9 октября 2020 года заместитель Министра иностранных дел Республики Узбекистан Илхом Неъматов провел встречу в формате видеоконференцсвязи с Чрезвычайным и Полномочным Послом Республики Беларусь Леонидом Мариничем.
В ходе встречи состоялся обмен мнениями о перспективах узбекско-белорусского сотрудничества в политической, торгово-экономической и культурно-гуманитарной сферах.
Стороны рассмотрели график предстоящих совместных мероприятий, в том числе вопрос проведения очередного заседания Межправительственной комиссии по двустороннему сотрудничеству и межмидовских консультаций.
Также обсуждены вопросы двустороннего и многостороннего сотрудничества в рамках международных и региональных организаций.