Simli Internet xizmatlari uchun maxsus “MAKTAB” va “TALABA” imtiyozli tariflarni ishga tushirdi
“O‘zbektelecom” AK maktab o‘quvchilari va talabalariga mo‘ljallangan simli Internet xizmatlari uchun maxsus “MAKTAB” va “TALABA” imtiyozli tariflarni ishga tushirdi.
“MAKTAB” tarif rejasi uchun abonent to‘lovi 55 000 so‘mni“TALABA” tarif rejasi uchun abonent to‘lovi 59 000 so‘mni tashkil etib, bu o‘z navbatida maktab o‘quvchilari va talabalar uchun yana bir qulaylikdir.
“MAKTAB” tarif rejasi faqatgina maktab o‘quvchilari uchun mo‘ljallangan bo‘lib, tarif rejani faollashtirish o‘quvchining tug‘ilganlik guvohnomasi taqdim etilganda, ota-onalardan birining nomiga rasmiylashtirib beriladi.
“TALABA” tarif rejasi oliy va o‘rta maxsus o‘quv muassasalari (institut, universitet, litsey va kollejlar) talabalari va professor-o‘qituvchilari uchun mo‘ljallangan. Ulanish chog‘ida talabalik guvohnomasi yoki ta’lim muassasasida tahsil olishini tasdiqlovchi hujjatni taqdim etish zarur.

Запущены специальные льготные тарифы «МАКТАБ» и «ТАЛАБА» на услуги проводного Интернета
АК «O‘zbektelecom» запустила для школьников и студентов специальные льготные тарифы «ШКОЛА» («MAKTAB») и «СТУДЕНТ» («TALABA») для услуг проводного Интернета.
Абонентская плата за тарифный план «MAKTAB» составляет  55 000 сумов, а за тарифный план «TALABA» - всего 59 000 сумов, что является самым доступным предложением на рынке телекоммуникационных услуг для учеников школ и студентов.
Тарифный план «MAKTAB» предназначен исключительно для учеников школ. Оформление данного тарифного плана осуществляется на одного из родителей при предоставлении свидетельства о рождении ребёнка.
Тарифный план «TALABA» предназначен исключительно для студентов и профессорско-преподавательского состава высших и средних специальных учебных учреждений (институтов, университетов, колледжей и лицеев). При подключении необходимо предоставить студенческое удостоверение или документ, подтверждающий обучение в образовательном учреждении.