Aleksandr Lukashenkoga tabrik
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Aleksandr Lukashenkoni Belarus Respublikasi Prezidenti saylovida erishgan ishonchli g‘alabasi bilan qutladi.
Davlatimiz rahbari o‘z maktubida saylovchilar ishtirokining yuqori darajasi va ovoz berish natijalari Belarus xalqining Aleksandr Lukashenkoga bo‘lgan ulkan ishonchini va birdamligini, aholi turmush darajasi va sifatini oshirish, mamlakatda barqaror iqtisodiy o‘sishni ta’minlash yo‘lida amalga oshirilayotgan samarali islohotlar davom ettirilishini to‘liq qo‘llab-quvvatlayotganini yana bir bor namoyon etganini qayd etdi.
Shavkat Mirziyoyev O‘zbekiston va Belarus o‘rtasida oliy darajadagi uchrashuvlarda erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish ikki tomonlama munosabatlarni aniq mazmun - iqtisodiyot tarmoqlarida kooperatsiya bo‘yicha muhim loyihalar va gumanitar almashinuvga oid dasturlar bilan boyitishiga ishonch bildirdi.
Davlatimiz rahbari Aleksandr Lukashenkoga mustahkam sog‘lik, farovonlik va yangi zafarlar, do‘st Belarus xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik va ravnaq tiladi.

Congratulations to Alexander Lukashenko
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev has congratulated Alexander Lukashenko on his convincing victory in the presidential elections in Belarus.
The head of our state noted in his greeting letter that the high voter turnout and ballot results have once again demonstrated the cohesion and great confidence of the people in Alexander Lukashenko, full support for the continuation of effective reforms designed to uplift living standards and secure sustainable economic growth in the country.
Shavkat Mirziyoyev expressed confidence that keeping with practical implementation of the agreements between Uzbekistan and Belarus will afford the bilateral relations with solid substance in the form of important cooperation projects across economic sectors and humanitarian exchange programs.
The head of our state wished Alexander Lukashenko sound health, wellbeing and every success, as well as peace and prosperity to the friendly people of Belarus.