MDH Ijroiya qo‘mitasida kvotalarni taqsimlash tartibini takomillashtirish bo‘yicha ekspertlar guruhi yig‘ilishi yakunlari to‘g‘risida
2020-07-21 | MDH
O‘zbekistonning MDHdagi raisligi doirasida 2020-yilning 20-iyul kuni Hamdo‘stlik mamlakatlari ekspertlari videokonferensaloqa shaklida MDH Ijroiya qo‘mitasi Raisi – MDH Ijroiya kotibi o‘rinbosarlari va MDH Ijroiya qo‘mitasidagi boshqa mansabdor shaxslar kvotalarni taqsimlash, tayinlash va almashtirish tartibini takomillashtirish masalalarini muhokama qildilar.
Tadbirda Armaniston, Belarus, Moldova, Ozarbayjon, Qirg‘iziston, Qozog‘iston, Rossiya, Tojikiston va O‘zbekiston vakillari ishtirok etdi.
Tadbir davomida MDH Ijroiya qo‘mitasida kvotalarni taqsimlash tartibini takomillashtirish bo‘yicha kelgusidagi ishlar shakli ko‘rib chiqildi.
Ekspertlar yig‘ilishi yakunida MDH Tashqi ishlar vazirlarining navbatdagi majlisida ushbu masala muhokamasini davom ettirishga qaror qilindi.

Об итогах заседания экспертной группы по совершенствованию Порядка распределения квот в Исполнительном комитете СНГ
2020-07-21 | СНГ
В рамках председательства Узбекистана в СНГ 20 июля 2020 года эксперты стран Содружества в формате видеоконференцсвязи обсудили вопросы совершенствования Порядка распределения квот, назначения и ротации заместителей Председателя Исполнительного комитета – Исполнительного секретаря СНГ и других должностных лиц на квотные должности в Исполнительном комитете СНГ.
На мероприятии приняли участие представители Азербайджана, Армении, Беларуси, Казахстана, Кыргызстана, Молдовы, России, Таджикистана и Узбекистана.
В ходе мероприятия рассмотрен формат дальнейшей работы по совершенствованию Порядка распределения квот в Исполкоме СНГ.
По итогам встречи экспертов принято решение о продолжении обсуждения данного вопроса на очередном заседании СМИД СНГ.