Davlat statistika qo‘mitasi vakili korrupsiyaga qarshi kurashish masalalariga bag‘ishlangan xalqaro vebinarda qatnashdi
2020-07-09 | Jamiyat
Joriy yilning 7- iyul kuni “Korrupsiyaning oldini olish organlari – tashkil etish va samarador faoliyatning amaliy yechimlari” mavzusida onlayn xalqaro vebinar o‘tkazildi.
Ushbu vebinarda Iqtisodiy hamkorlik va tarraqqiyot tashkilotining Korrupsiyaga qarshi kurashish boshqarmasi, Yevropada Xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti, BMT Giyohvand moddalar va jinoyatchilik bo‘yicha tashkilotining Markaziy Osiyodagi mintaqaviy vakili, O‘zbekiston Respublikasi Bosh Prokuraturasi hamda boshqa vazirlik va idoralarning 100 ortiq vakillari ishtirok etdi.
Tadbirda Davlat statistika qo‘mitasining Korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha idoraviy komissiyasining mas'ul kotibi Ulug‘bek Noipov ham qatnashdi.
Vebinar davomida xalqaro ekspertlar korrupsiyaga qarshi kurashish mexanizmlarini samarali yo‘lga qo‘yish va davlat tashkilotlarida korrupsiyaga qarshi nazorat (Compliance Control) tizimlarini joriy qilish bo‘yicha Fransiya, Serbiya, Latviya va Ruminiya davlatlari tajribalari haqida so‘z yuritdi.

Representative of the State Committee on Statistics attended in international webinar on combating corruption
2020-07-09 | Society
On July 7, the State Committee on Statistics took part in the international round table “Anti-corruption bodies - practical solutions for organizational and effective activities”.
In addition, the international event was attended by more than 100 representatives of the Anti-Corruption Office of the Organization for Economic Cooperation and Development, the Organization for Security and Cooperation in Europe, the United Nations Office on Drugs and Crime in Central Asia, the General Prosecutor's Office and other ministries and agencies of the Republic of Uzbekistan.
In this international round table participated Ulugbek Noipov - Secretary of Commission on Combating Corruption of the State Committee on Statistics.
At the event, international experts spoke about the experience of the France, Republic of Serbia, Latvia and Romania in the effective implementation of anti-corruption mechanisms and the implementation of anti-corruption control systems (Compliance Control) in government bodies.
At the end of the event, participants received detailed answers to their questions from international experts.