Oʻzbekiston va Qirgʻiziston Bosh vazirlari telefon orqali soʻzlashdilar
Bugun, 20-iyun kuni Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov va Qirgʻiziston Respublikasi Bosh vaziri Kubatbek Boronov oʻrtasida telefon orqali muloqot boʻlib oʻtdi.
Oʻzbekiston hukumati rahbari oʻz hamkasbini Bosh vazir lavozimiga tayinlangani bilan tabrikladi va Oʻzbekiston-Qirgʻiziston munosabatlarining yangi surʼatlar bilan izchil rivojlanib, ikki tomonlama hamkorlikni yana-da mustahkamlashga xizmat qilishiga ishonch bildirdi.
Suhbat chogʻida tomonlar yaqin kunlarda Ikki tomonlama hamkorlik boʻyicha Hukumatlararo komissiya yigʻilishini oʻtkazish masalalarini muhokama qilishdi.
Ikki mamlakat Bosh vazirlari boshchiligidagi Oʻzbekiston va Qirgʻiziston hukumat delegatsiyalarining oxirgi martda uchrashuvi 2019-yil avgust oyida Bishkekda oʻtkazilgan.
Avval xabar qilinganidek, Oʻzbekiston Bosh vaziri tomonidan K.Boronov nomiga Qirgʻiziston Bosh vaziri etib tayinlangani munosabati bilan tabrik maktubi yuborilgan edi.

О телефонном разговоре Премьер-министров Узбекистана и Кыргызстана
Сегодня, 20 июня состоялся телефонный разговор Премьер-министра Республики Узбекистан Абдуллы Арипова с Премьер-министром Кыргызской Республики Кубатбеком Бороновым.
Глава правительства Узбекистана поздравил своего коллегу со вступлением в должность премьер-министра и выразил уверенность, что с его назначением узбекско-кыргызские отношения обретут новую динамику, будут поступательно развиваться и обеспечат ещё большее укрепление двустороннего сотрудничества.
В ходе беседы стороны наметили в ближайшее время провести заседание Совместной Межправительственной комиссии по двустороннему сотрудничеству.
Последняя встреча правительственных делегаций Узбекистана и Кыргызстана во главе с Премьер-министрами двух стран состоялась в августе 2019 года в г.Бишкеке.
Как известно, ранее Премьер-министр Узбекистана направил поздравительное письмо в адрес К.Боронова в связи с его назначением Премьер-министром Кыргызстана.