RASMIY BAYONOT: Oʻzbekistonda koronavirusga chalingan 5 nafar bemorning ahvoli ogʻir
– Mamlakatimizda koronavirus infeksiyasiga chalingan fuqarolar soni 3396 nafarni tashkil etmoqda. 27-may kuni 32, jami 2668 nafar, yaʼni 81 foiz bemor toʻliq sogʻaygan. Sogʻliqni saqlash vazirligi taqdim etgan maʼlumotga koʻra, shifoxonalarda 714 bemor davolanmoqda, 4 nafarining ahvoli ogʻir, 1 nafarining ahvoli oʻta ogʻir.
Karantin tadbirlari davom etyapti. 46 mingdan koʻproq fuqaro karantinda boʻlib turibdi. Koronavirus kasalligi boʻyicha epidemik vaziyat jiddiyligicha saqlanib qolmoqda. “Yashil” hududga aylangan Navoiy viloyati hozir “qizil”, kuni kecha esa Buxoro viloyati ham yana “qizil” hududga aylangani, kasallik viloyatga kirib kelgani haqida xabar topdik.
Eng achinarlisi, aholi orasida kasallikka chalinganlar aniqlanyapti. Ularning qayerda, kimdan kasallik yuqtirganini aniqlash imkoni boʻlmayapti. Bu esa kasallikka chalinganlar, kasallik manbai atrofimizda ekanidan dalolat. Har birimiz koʻchaga chiqqandan keyin oilamiz bagʻriga sogʻlom qaytib kelish haqida oʻylashimiz kerak.

Официальное заявление: в тяжелом состоянии пять больных коронавирусом
– В нашей стране с коронавирусной инфекцией зарегистрировано 3396 граждан. 27 мая выздоровели 32 человека, всего полностью выздоровели 2668 граждан, то есть 81 процент больных.
По сведениям Министерства здравоохранения, в больницах находится 714 человек, состояние 4 - тяжелое, одного – крайне тяжелое.
Карантинные мероприятия продолжаются. Более 46 тысяч граждан охвачены карантинными мероприятиями. Эпидемическая ситуация остается серьезной. Навоийская область из «зеленой» зоны теперь снова стала «красной», на днях и Бухарская область вновь стала «красной». Нам стало известно, что в области обнаружили инфекцию.
К сожалению, среди населения выявляют инфицированных, не всегда есть возможность выявить, от кого и где. Это свидетельствует о том, что источники болезни находятся среди нас. Каждый из нас, прежде чем выходить на улицу, должен думать о возвращении в семью здоровым. Думайте о себе и своих близких!