2020-04-17 | Jamiyat
Karantin tadbirlari e'lon qilingan vaqtdan bugungi kunga qadar respublikamiz bo'yicha karantin qoidalariga amal qilmaslik bilan bog'liq jami – 72 265 ta holat aniqlangan.
- Toshkent shahrida – 12 742 ta holat;
- Farg'ona viloyatida – 11 170 ta holat;
- Toshkent viloyatida – 10 504 ta holat;
- Samarqand viloyatida – 6 522 ta holat;
- Sirdaryo viloyatida – 5 066 ta holat;
- Qashqadaryo viloyatida – 4 784 ta holat;
- Namangan viloyatida – 4 113 ta holat;
- Andijon viloyatida – 4 001 ta holat;
- Buxoro viloyatida – 2 983 ta holat;
- Qoraqalpog'iston Respublikasida – 2 614 ta holat;
- Xorazm viloyatida – 2 449 ta holat;
- Jizzax viloyatida – 2 273 ta holat;
- Surxondaryo viloyatida – 2 328 ta holat;
- Navoiy viloyatida – 716 ta holatni tashkil etmoqda.
Misol uchun, 16 aprel kuni Jizzax viloyati, SH.Rashidov tumani, “Qaxramon” mahallasi, Oybek ko'chasida yashovchi 1981 y.t. U.B., Forish tumani, “O'zbekiston” mahallasi, Do'stlik ko'chasida yashovchi 1999 y.t. e.J., Buxoro viloyati, Kogon tumani, “Ubachuli” mahallasi, “Tangit” qishlog'ida yashovchi 1966 y.t. S.B., Romitan tumani, “Xo'jaubbon” mahallasi, “Xo'jaubbon” qishlog'ida yashovchi 2001. y.t. A.O., Qashqadaryo viloyati, Nishon tumani, “Umr bunyodkori” mahallasida yashovchi 1976 y.t. X.G., Qoraqalpog'iston Respublikasi, Beruniy tumani, “Navro'z” mahallasi, Urganch ko'chasida yashovchi 1971 y.t. U.X., Bo'zatov tumani, “Aspantay” ovulida yashovchi 1978 y.t. N.X.lar jamoat joyida tibbiy niqobsiz yurganliklari aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bilan ma'muriy javobgarlikka tortilganlar.
16 aprel kuni Toshkent shahar, M.Ulugbek tumani, X.Olimjon ko'chasida yashovchi 1978 y.t. K.G. 15 aprel` kuni karantinga olingan bo'lsada, o'zboshimchalik bilan karantindan chiqib ketganligi uchun Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasiga asosan ma'muriy bayonnoma rasmiylashtirilgan.
16 aprel kuni Samarqand viloyati, Urgut tumani, A.Miron ko'chasida yashovchi 1992 y.t. O.T. ruxsatnomasiz o'z transportida bemaqsad yurganligi aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha javobgarlikka tortilib, avtomashinasi jarima maydonchasiga joylashtirilgan.
16 aprel kuni Toshkent shahar, SHayxontohur tumani, Muqanna ko'chasida yashovchi 1977 y.t. J.Z., Samarqand shahrida yashovchi 1994 y.t. O'.Q.lar o'z velosipedlarida bemaqsad yurganliklari aniqlanib, Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasi bo'yicha javobgarlikka tortilib, velosipedlari jarima maydonchasiga joylashtirilgan.
15 aprel kuni soat 12:45da Guliston shahar, “Ibratli” mahallasi, Obodlik ko'chasida yashovchi 1974 y.t. F.Q. karantin qoidalarini buzib, mayda bezorilik sodir qilganligini uchun unga nisbatan Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54 va 183-moddalari asosida Ma'muriy ishlar bo'yicha Guliston shahar sudi tomonidan 15 sutka ma'muriy qamoq jazosi tayinlangan.
15 aprel kuni 16:45 da Guliston shahar, “Navbahor” mahallasi, S.Alimov ko'chasida yashovchi 1982 y.t. YO.X. karantin qoidalarini buzib, mast xolda mayda bezorilik sodir qilganligini uchun unga nisbatan unga nisbatan Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54, 183, 187 va 194-moddalari asosida Ma'muriy ishlar bo'yicha Guliston shahar sudi tomonidan 15 sutka ma'muriy qamoq jazosi tayinlangan.
16 aprel kuni Qashqadaryo viloyati, Qamashi tumani, “Qorasuv” mahallasi, Qorasuv ko'chasida yashovchi 1970 y.t. A.I. “Navoiy” mahallasidagi o'ziga tegishli bo'lgan “Anvar somsa” nomli choyxonasiga fuqarolarni kiritib, ularga xizmat ko'rsatayotganligi aniqlangan va unga nisbatan Ma'muriy javobgarlik to'g'risidagi kodeksning 54-moddasiga asosan jazo chorasi ko'rilgan.

2020-04-17 | Общество
С момента объявления карантина по сегодняшний день, в республике выявлены 72 265 фактов нарушения мер карантинного ограничения.
- городе Ташкенте – 12 742 факта;
- Ферганской области – 11 170 фактов;
- Ташкентской области – 10 504 факта;
- Самаркандской области – 6 522 факта;
- Сырдарьинской области – 5 066 фактов;
- Кашкадарьинской области – 4 784 факта;
- Наманганской области – 4 113 фактов;
- Андижанской области – 4 001 факт;
- Бухарской области – 2 983 факта;
- Республике Каракалпакстан – 2 614 фактов;
- Хорезмской области – 2 449 фактов;
- Джизакской области – 2 273 факта;
- Сурхандарьинской области – 2 328 фактов;
- Навоийской области – 716 фактов.
Например, 16 апреля выявлено, что граждане У.Б. 1981 г.р., проживающий по улице Ойбек махалли «Кахрамон» Ш.Рашидовского района и Э.Ж. 1999 г.р., проживающий по улице Дустлик махалли «Узбекистан» Фаришского района Джизакской области, С.Б. 1966 г.р., проживающий в кишлаке «Тангит» махалли «Убачули» Каганского района и А.О. 2001 г.р., проживающий в кишлаке «Ходжауббон» махалли «Ходжауббон» Ромитанского района Бухарской области, Х.Г. 1976 г.р., проживающий в махалле “Умр бунёдкори” Нишанского района Кашкадарьинской области, У.Х. 1971 г.р., проживающий по улице Ургенч махалли “Навруз” Берунийского района и Н.Х. 1978 г.р., проживающий в ауле “Аспантай” Бозатусского района Республики Каракалпакстан, разгуливали в общественном месте без медицинских масок, за что привлечены к административной ответственности по статье 54 Кодекса об Административной ответственности.
16 апреля выявлено, что гражданка К.Г. 1978 г.р., проживающая по улице Х.Алимджана М.Улугбекского района города Ташкента, будучи помещенной на карантин, самовольно покинула карантин, за что привлечена к ответственности по статье 54 Кодекса об Административной ответственности.
16 апреля установлено, что гражданин О.Т. 1992 г.р., проживающий по улице А.Мирона Ургутского района Самаркандской области, разъезжал бесцельно и без разрешения на своем личном транспорте, за что привлечен к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и его автомобиль помещен на штрафстоянку.
16 апреля установлено, что граждане Ж.З. 1977 г.р, проживающий по улице Муканна Шайхонтохурского района города Ташкента и У.К. 1994 г.р., проживающий в города Самарканде, бесцельно разъезжали на своем велосипеде, за что привлечены к ответственности, согласно статье 54 Кодекса об Административной ответственности, и их велосипеды помещены на штрафстоянку.
15 апреля в 12:45 часов гражданин Ф.К. 1974 г.р., проживающий по улице Ободлик махалли «Ибратли» города Гулистана, нарушив правила карантина, совершил мелкое хулиганство, за что в отношении него был оформлен административный протокол в соответствии со статьями 54 и 183 Кодекса об Административной ответственности, и Административным судом города Гулистан приговорен к 15 суткам административного ареста.
15 апреля в 16:45 часов гражданин Ё.Х. 1982 г.р., проживающий по улице С.Алимова махалли «Навбахор» города Гулистана, в пьяном состоянии нарушив правила карантина, совершил мелкое хулиганство, за что в отношении него был оформлен административный протокол в соответствии со статьями 54, 183, 187 и 194 Кодекса об Административной ответственности, и Административным судом города Гулистан приговорен к 15 суткам административного ареста.
16 апреля выявлено, что гражданин А.И. 1970 г.р., проживающий по улице Карасу махалли «Карасу» Камашинского района Кашкадарьинской области, оказывал услуги клиентам в своей чайхане «Анвар сомса», находящемся в махалле «Навои», за что в отношении него был оформлен административный протокол в соответствии со статьей 54 Кодекса об Административной ответственности.