EXHT loyihalari koordinatorining O'zbekistondagi insonparvarlik yordami
Evropada xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti O'zbekistondagi loyihalar koordinatori mamlakatimizdagi jazoni ijro etish muassasalariga koronavirus infektsiyasini kirib kelishini oldini olishda Bosh boshqarma tomonidan olib borilayotgan ishlarga ko'maklashish uchun insonparvarlik yordamini ko'rsatdi.
Insonparvarlik yordami o'z ichiga 15 turdagi turli tibbiy himoya (yuz niqoblari, tibbiy qo'lqoplar, ximoya kostyumlari, bog'lov materiallari), kir yuvish va shaxsiy giginena xamda antibakterial vositalarni jamlagan bo'lib, uning umumiy qiymati 180 million so'mdan ortiqdir.
Ushbu vositalar tarbiya koloniyasidagi voyaga etmagan mahkumlar
va mahkuma ayollarning koloniyasida jazo muddatini o'tayotgan maxsus kontingent uchun shuningdek, ushbu muassasalarda xizmat qilayotgan xodimlarga maqsadli ravishda etkazib berildi.
O'z navbatida IIV JIeBB rahbariyati jazoni ijro etish muassasalarida “SOVID-19” infektsiyasi kirib kelishini oldini olish bo'yicha ko'rsatilgan insonparvarlik yordami uchun Evropada xavfsizlik va hamkorlik tashkiloti O'zbekistondagi loyihalar koordinatori, elchi Djon MakGregorga o'z minnatdorchiligini bildiradi.

Гуманитарная помощь от Координатора проектов ОБСЕ в Узбекистане
Координатор проектов ОБСЕ в Узбекистане в целях оказания поддержки Главному управлению в деле предупреждения проникновения короновирусной инфекции оказал гуманитарную помощь учреждениям исполнения наказания, функционирующим в нашей стране.
Гуманитарная помощь состоит из 15 видов средств защиты (лицевые маски, медицинские перчатки, защитные костюмы), а также средств стирки и личной гигиены, антибактериальных средств, на общую сумма 180 миллионов сум.
Данные средства доставлены несовершеннолетним осужденным в воспитательной колонии, специальному контингенту, который проходит срок наказания в женской колонии, а также сотрудникам, несущим службу в данных учреждениях.
Руководством ГУИН МВД Республики Узбекистан выражена благодарность Координатору проектов ОБСЕ в Узбекистане Джону МакГрегори за оказанную гуманитарную помощь в предупреждении инфекции “СOVID-19” в учреждениях исполнения наказания.