Pochta aloqasi orqali pul o‘tkazmalari tariflari 50% gacha arzonlashtirildi
Bugun jahon hamjamiyati uchun jiddiy muammoga aylangan koronavirus (COVID-19) pandemiyasiga qarshi mamlakatimizda qat’iy chora-tadbirlar ko‘rilmoqda.
Xususan, respublikamiz aholisini ushbu xavfdan himoya qilish, uni iqtisodiyot tarmoqlariga bo‘ladigan salbiy ta’sirini yumshatish bo‘yicha Axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan ko‘plab ishlar amalga oshirilmoqda.
"O‘zbekiston pochtasi" aksiyadorlik jamiyati yurtimiz aholisi uchun qulayliklar yaratish maqsadida, 2020 yil 30 aprelgacha maxsus aksiyani e’lon qildi!
Endi "O‘zbekiston pochtasi" aksiyadorlik jamiyatning respublikamizning barcha hududlaridagi avtomatlashtirilgan pochta aloqasi ob’ektlari orqali yaqin insonlaringizga tez va oson tarzda elektron pul o‘tkazmalarini yuborishingiz mumkin. Pul o‘tkazmalari tariflari 50% gacha arzonlashtirildi!

Тарифы по денежным переводам через почту подешевели на 50%
В частности, Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций осуществляется серьёзная работа по защите населения нашей республики от этой угрозы, смягчения её негативного воздействия на отрасли экономики.
С целью создания удобств для нашего населения АО «Узбекистон почтаси» объявило о специальной акции до 30 апреля 2020 года!
Теперь граждане могут леко и быстро отправить своим близким электронные денежные переводы через автоматизированные объекты почтовой связи во всех регионах республики. Тарифы на денежные переводы снижены до 50 процентов!