SSV: Oʻzbekistonda koronavirus infeksiyasini yuqtirganlar 23 kishiga yetdi
Fransiyada boʻlib qaytgan Oʻzbekiston fuqarosida koronavirus infeksiyasi aniqlanganligi haqida avval xabar bergan edik. Soʻnggi maʼlumotlarga qaraganda, uning yana 3 nafar qarindoshida ushbu infeksiya borligi tasdiqlangan.
Shuningdek, shu yilning 15-mart kuni Istanbul – Toshkent yoʻnalishidagi 274-reys bilan kelgan bir nafar va joriy yil 14-mart kuni London – Toshkent yoʻnalishidagi 201-reys bilan kelgan yana bir nafar fuqaroda koronavirus infeksiyasi aniqlandi. Har besh nafar fuqaro ham shu vaqtgacha tibbiy nazoratda boʻlgan. Ayni paytga kelib, ushbu infeksiya aniqlangan bemorlar soni 23 nafarga yetdi.

Коронавирусную инфекцию выявили еще у пяти граждан
Мы ранее сообщали, что коронавирусная инфекция была выявлена у гражданки Узбекистана, прибывшей из Франции. Согласно последним данным, подтвердилось наличие инфекции еще у трех ее родственников. Также COVID-19 выявили у двух пассажиров, прилетевших из Стамбула рейсом HY274 и Лондона рейсом HY201. Все эти пять граждан были под строгим медицинским контролем. Так, коронавирусную инфекцию выявили всего у 23 граждан.
Напоминаем, что продолжается эпидемиологическое расследование с целью предотвращения распространения инфекции.