Yoshlar Akademiyasining Startaplar platformasida eng koʻp haq toʻlanadigan veb-dizayner va dasturchi roʻyxatdan oʻtdi
2020-03-18 | Texnologiyalar
Innovatsion rivojlanish vazirligi Iqtidorli yoshlar bilan ishlash boshqarmasi boshligʻi Firdavs Nematzoda Isroilning Petax Tikva shahrida boʻlib qaytdi. Tashrif doirasida u “WATERGEN” kompaniyasi tomonidan tashkil qilingan qisqa muddatli tajriba almashish dasturida qatnashib, kompaniya tomonidan taklif etiladigan mahsulotlar boʻyicha maʼlumotlar oldi. Hamkorlik aloqalarini oʻrnatish maqsadida Isroil davlatida faoliyat yuritayotgan Oʻzbekistonlik iqtidorli yoshlar bilan ularni Yoshlar akademiyasiga jalb etish, akademiya faoliyati bilan tanishtirish hamda ularni qoʻllab-quvvatlash maqsadida uchrashdi.
F.Nematzoda shuningdek Kipr, Baxrayn va Abu Dabida tashkil etiladigan “WADIWATER” kompaniyasining tajriba almashish dasturida qatnashish uchun taklif etildi.
Shuningdek, Innovatsion rivojlanish vazirligi huzuridagi Yoshlar akademiyasiga keng jamoatchilikni jalb etish maqsadida Tel-Aviv shahrida faoliyat yuritayotgan “Upwokr” plaftormasida vatandoshimiz, eng koʻp haq toʻlanadigan veb-dizayner va dasturchi Stanislav Lvovskiy bilan uchrashuv tashkil etildi. Uchrashuv doirasida Stanislav oʻz jamoasi bilan Yoshlar akademiyasining Startaplar plaftormasida oʻzining Markaziy Osiyoda birinchi frilanserlar plaftormasi loyihasi bilan roʻyxatdan oʻtdi.
Stanislav 1990-yil Toshkentda tugʻilib, talabalik paytlari veb-dizaynerlik va dasturchilikka qiziqib Upwork platformasida oʻz faoliyatini boshlagan va hozirda 280 dan ortiq veb loyihalarning asoschisi. U 2019-yilning noyabr oyidan boshlab Isroil davlatining Tel-Aviv shahrida yirik Startap loyihasida faoliyat yuritmoqda. Stanislav oʻz jamoasi bilan Oʻzbekistonda ilk frilanserlar platformasi startap loyihasini yoʻlga qoʻyishni rejalashtirmoqda.

Самый высокооплачиваемый веб-дизайнер Узбекистана на платформе upwork зарегистрирован на платформе стартапов Академии молодежи
2020-03-18 | Технологии
Начальник управления по работе с одаренной молодежью Министерства инновационного развития Фирдавс Нематзода посетил город Петах-Тиква (Израиль) в рамках участия в краткосрочной программе обмена опытом, организованной компанией WATERGEN. Состоялись встречи с молодыми людьми из Узбекистана, работающими в Израиле с целью установления сотрудничества и привлечения их в Академию молодежи.
Ф. Нематзода также приглашен к участию в программе обмена опытом компании “WADIWATER”, которая будет организована на Кипре, в Бахрейне и Абу-Даби.
Также для привлечения широкой общественности в Академию молодежи при Министерстве инновационного развития была организована встреча с нашим соотечественником, самым высокооплачиваемым веб-дизайнером и программистом Станиславом Львовским на площадке Upwokr Plaza в Тель-Авиве. В рамках встречи Станислав был зарегистрирован вместе со своей командой на платформе стартапов Академии молодежи с проектом первой в Центральной Азии платформы фрилансеров.
Станислав родился в Ташкенте в 1990 году. Будучи еще студентом, стал интересоваться веб-дизайном и программированием, начал свою карьеру на платформе Upwork и в настоящее время является основателем более 280 веб-проектов. Станислав работает над крупным стартап-проектом в Тель-Авиве с ноября 2019 года. Планирует вместе со своей командой запустить стартап-проект - первую платформу фрилансеров в Узбекистане.