Hurmatli iste’molchilar!
Respublikamizda koronovirus pandemiyasi natijasida e’lon qilingan karantin jarayonida narx - navolarning oshib ketishini oldini olish bo‘yicha Davlat soliq qo‘mitasi va uning hududiy tuzilmalari rahbarlari boshchiligida tuzilgan ishchi guruhlari tomonidan dehqon bozorlari va supermarketlarda hamda qishloq xo‘jaligi mahsulotlari yetkazuvchi sub'yektlarda bevosita monitoring o‘tkazilmoqda.
O‘rganishlar natijasida aholi iste’moli uchun yetarli darajada oziq-ovqat va mahsulotlarning mavjudligi tasdiqlandi.
Dehqon bozorlari va do‘konlar peshtaxtalaridan mahsulotlarni iste’mol me’yoridan ko‘p hajmda xarid qilish va buning oqibatida narxlarning oshib ketishiga omil yaratish kabi xavotirlar o‘rinsiz ekanligini bildiramiz.
Har bir hududda oziq-ovqat mahsulotlarini oshirilgan narxlarda sotilishining oldini olishga qaratilgan tezkor profilaktik choralarni ko‘rilishini shaxsan nazoratga olganligimiz va birorta murojaatingiz e’tiborsiz qolmasligini kafolatlaymiz.
Agar murojaatingiz bo‘lsa, Davlat soliq qo‘mitasining 24 soat mobaynida faoliyat olib borayotgan Call markazi (1198) va «Ishonch telefoni»ga (71) 244 - 98- 98 bog‘lanishingiz mumkin.

Для обеспечения стабильности в период карантина Государственный налоговый комитет Республики Узбекистан взял под особый контроль цены на продовольствие и товары первой необходимости.
В целях недопущения необоснованного повышения цен со стороны недобросовестных предпринимателей в налоговых органах каждого района, города, в областных управлениях и Центральном аппарате Государственного налогового комитета Узбекистана созданы специальные рабочие группы по контролю за изменением цен.
Выявленные случаи необоснованного повышения цен оперативно докладываются председателю Государственного налогового комитета. По каждому из них ведутся профилактические мероприятия.
Если вы столкнулись с необоснованным повышением цен на товары первой необходимости ГНК просит обращаться на "телефон доверия" по номеру (71) 244-98-98 или в Сall-центр на короткий номер 1198.