Bilimli bolalar - millat baxti
Bu yerda Prezident maktabi standartlari asosida eng zamonaviy sharoit yaratilgan. Joriy o‘quv yilida 5-10 sinflarga jami 144 nafar o‘quvchi tanlov asosida qabul qilingan. Ularga dars berish uchun 9 nafar xorijlik mutaxassis, 21 nafar tajribali o‘qituvchilarimiz jalb qilingan.
Davlatimiz rahbari maktabda yaratilgan sharoitlarni ko‘zdan kechirdi, o‘quvchilar bilan suhbatlashdi.
- Biz juda katta marra olganmiz. Ularga erishishda sizlarday yoshlarga ishonamiz va suyanamiz. Murakkab sinovlardan o‘tib, bu maktabga kirib, katta yo‘lga qadam qo‘ydingiz. Bu yerda zo‘rlarning zo‘ri o‘qiydi. Sizni shunday tarbiyalagani uchun ota-onalaringizga mendan rahmat aytinglar. Bu avvalo ularning, ular bilan birga mening ham baxtim, butun millatimizning baxti, - dedi Prezident.

Educated children – nation’s happiness
Most modern conditions are created here according to standards of Presidential schools. 144 students (grades 5-10) were selected on a competitive basis for the current academic year. The pedagogical staff of 21 experienced teachers and 9 foreign specialists was formed.
The Head of the state got acquainted with conditions created at school, talked with students.
“We set very big goals. In achieving them, we believe and rely on young people like you. You went through a difficult competition, entered this school and took the first step on a long way. The best of the best are studying here. Convey my gratitude to your parents for raising such smart children. First of all, it is theirs, as well as my happiness, the happiness of the whole nation”, the President said.