O‘zbekiston va Qozog‘iston texnoparklari memorandum imzoladi
31-yanvar kuni Qozog‘istonning— Olmaota shahrida «DIGITAL ALMATY 2020» Forum doirasida AKT vaziri Shuhrat Sodiqov bir qator uchrashuvlar o‘tkazdi.
Tashrif davomida AKT vaziri Shuhrat Sodiqov rahbarligidagi delegatsiya Qozog‘istonning Innovatsion texnologiyalar parki (Tech Garden)ga tashrif buyurib, uning faoliyati bilan tanishdi.
Forum doirasida O‘zbekistonning Dasturiy mahsulotlar va axborot texnologiyalari texnologik parki (IT-park) hamda Qozog‘istonning Innovatsion texnologiyalar parki o‘rtasida memorandum imzolandi.
Memorandumni Qozog‘iston Innovatsion texnologiyalar parki rahbari Asqar Sembin va IT-park direktori Farhod Ibragimovlar imzoladi.
Ushbu memorandum boshlang‘ich ekotizimni rivojlantirish sohasida tomonlar o‘rtasida to‘g‘ridan-to‘g‘ri o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirish, tavsiyalar ishlab chiqish, bilim, tajriba va innovatsion yechimlar almashishni yo‘lga qo‘yish imkonini beradi.

Узбекский и Казахстанский технопарки подписали меморандум о взаимопонимании
31 января в рамках форума «DIGITAL ALMATY 2020» в Алматы (Казахстан) министр по развитию информационных технологий и коммуникаций Шухрат Садиков провел ряд встреч.
В ходе визита делегация Узбекистана во главе с министром Шухратом Садиковым посетила казахстанский парк инновационных технологий (Tech Garden) и ознакомилась с его деятельностью.
В рамках форума подписан меморандум между технологическим парком программных продуктов и информационных технологий Узбекистана (IT-парк) и парком инновационных технологий Казахстана.
Меморандум подписали руководитель казахстанского Парка инновационных технологий Аскар Сембин и директор ИТ-парка Фарход Ибрагимов.
Данный меморандум позволит развивать прямое взаимовыгодное сотрудничество между сторонами в области развития экосистемы стартапов, выработать рекомендации, наладить обмен знаниями, опытом и инновационными решениями.