“SBTUIT OPEN - 2019” olimpiadasi g‘oliblari aniqlandi
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent davlat axborot texnologiyalari universiteti Samarqand filialida viloyatdagi oliy ta’lim muassasalarining birinchi bosqich talabalari, akademik litsey va kollej o‘quvchilari o‘rtasida dasturlash bo‘yicha “SBTUIT OPEN 2019” olimpiadasi o‘tkazildi.
154 nafar talaba va o‘quvchi ishtirokida o‘tgan bellashuvda ishtirokchilar hakamlar hay’ati tomonidan dasturlash bo‘yicha berilgan topshiriqlarni bajarishdi.
Musobaqa yakunida 1-o‘rin Muhammad al-Xorazmiy nomidagi TATU Samarqand filiali akademik litsey o‘quvchisi Bahriddinov Maqsudga, 2-o‘rin TATU Samarqand filiali talabasi Abdullaev Akbarga, 3-o‘rin esa TATU Samarqand filialining yana bir talabasi Xudoyberdiev Sharofga nasib etdi.

Определены победители олимпиады “SBTUIT OPEN - 2019”
В Самаркандском филиале Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий прошел первый этап олимпиады по программированию среди учащихся академических лицеев, профессиональных колледжей и студентов высших образовательных учреждений “SBTUIT OPEN 2019”.
154 участника олимпиады выполняли задания по программированию.
По результатам соревнования 1 место занял студент Самаркандского филиала ТУИТ имени Мухаммада ал-Хоразмий Бахриддинов Максуд, 2 место завоевал студент Самаркандского филиала ТУИТ имени Мухаммада ал-Хоразмий Абдуллаев Акбар, 3 место досталось студенту Самаркандского филиала ТУИТ имени Мухаммада ал-Хоразмий Худойбердиев Шароф.
Кроме того, следующие студенты получили награды по номинациям:
“Лучшая девушка-программист” – Махбуба Салимова, студентка СамГУ;
“Самое быстро выполненное задание” – Шехроз Нурлиев, студент Самаркандского филиала ТУИТ имени Мухаммада ал-Хоразмий.