Birlashgan Millatlar Tashkilotining ofatlar xavfini kamaytirish bo'yicha Yevropa mintaqaviy idorasi rahbari bilan uchrashuv bo'lib o'tdi
2019-12-13 | Xavfsizlik sohasi
Joriy yilning 12-dekabr kuni Favqulodda vaziyatlar vazirligida BMTning  ofatlar xavfini kamaytirish bo'yicha Yevropa mintaqaviy idorasi (UNDRR) rahbari Abilash Panda bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida ikki taraf vakillari "Markaziy Osiyoda ofatlarga va iqlim o’zgarishiga bo’lgan barqarorlikni kuchaytirish" mintaqaviy dasturni amalga osirish masalasi muhokama qilindi.
Tadbir yakunida ishlab chiqilayotgan dastur doirasida qo'shimcha ravishda asosiy yo'nalishlar va amaliy tadbirlar amalga oshirish imkoniyati belgilab olindi.

Встреча с руководителем Регионального офиса по Европе Управления ООН по снижению риска бедствий
12 декабря с.г. в МЧС состоялась встреча представителей министерства с руководителем Регионального офиса по Европе Управления ООН по снижению риска бедствий А.Панда.
В ходе встречи стороны обсудили возможность реализации региональной программы «Усиление устойчивости перед бедствиями и изменением климата в Центральной Азии», представленной Региональным офисом по Европе Управления ООН по снижению риска бедствий.
По итогам встречи определены ряд дополнительных возможных направлений и практических мероприятий для реализации в рамках разрабатываемой региональной программы.