Sifatli kadrlar tayyorlash - taraqqiyot garovi
Bugun iqtisodiyot va sanoat vazirligida Germaniyaning xalqaro hamkorlik jamiyatining O‘zbekistondagi vakolatxonasi (GIZ) ekspertlarining vazirlik rahbariyati va xodimlari bilan  uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida “O‘zbekistonda professional ta’lim tizimini isloh qilish va modernizatsiya jarayonini qo‘llab-quvvatlash konsepsiyasi” loyihasi muhokama qilindi.
Mazkur loyihaning amalga oshirilishi O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining joriy yil 6-sentabrdagi “Professional ta’lim tizimini yanada takomillashtirishga doir qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi  PF-5812- sonli Farmonida ko‘zda tutilgan maqsadlarga erishish, xususan ilg‘or xorijiy tajribalar asosida professional ma’lumotga ega bo‘lgan kadrlar tayyorlashga xizmat qiladi.

Качественное подготовка кадров – залог развития
Сегодня в Министерстве экономики и промышленности состоялась втсреча экспертов Германского общества по международному сотрудничеству (GIZ) в Ташкенте с руководством и сотрудниками министерство.
В ходе встречи была обсуждено концепция совместного проекта “Поддержка процесса реформирования и модернизация системы профессионального образования Узбекистана”.
Реализация данного проекта даёт возможность достижения целей предусмотренных в указе Президента Республики Узбекистан “О дополнительных мерах по дальнейшему совершенствованию системы профессионального образования” №УП-5812 от 6 сентября текущего года, в частности в сфере подготовки кадров с профессиональным образованием на основе передового зарубежного опыта.