O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi tomonidan davlat xaridlari sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar to‘g‘risida xududiy seminar-treninglar o‘tkazilmoqda
2019-12-05 | Iqtisodiyot
O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligining 2019 yil 26 noyabrdagi 168-sonli buyrug‘iga asosan budjet buyurtmachilarining davlat xaridlari bo‘yicha masʼul xodimlari hamda G‘aznachilik tizimidagi davlat xaridlarini monitoring qilish bo‘yicha mutaxassislari uchun davlat xaridlari sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar to‘g‘risida xududiy seminar-trening o‘tkazilmoqda.
Seminar-treningda davlat xaridlarini amalga oshirishning hozirgi holati va amalga oshirilayotgan islohotlar to‘g‘risida batafsil maʼlumotlar berib borilmoqda. Shuningdek, seminar ishtirokchilar tomonidan davlat xaridlarini amalga oshirishda yuzaga kelayotgan muammolar hamda sohani takomillashtirish bo‘yicha berilgan savollar va takliflariga tushunchalar berib o‘tildi.

Министерство финансов Республики Узбекистан проводит региональные семинары касательно реформ в сфере государственных закупок
В соответствии с Приказом Министерства финансов Республики Узбекистан №168 от 26 ноября 2019 года для ответственных работников государственных закупок и специалистов по мониторингу государственных закупок в системе казначейства проводится региональный семинар-тренинг касательно реформ в сфере государственных закупок.
Семинар-тренинг предоставил подробную информацию о текущем состоянии государственных закупок и проводимых реформах. На семинаре также были обсуждены вопросы, связанные с государственными закупками и предложения по улучшению сектора.