O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligi tomonidan davlat xaridlari sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar to‘g‘risida xududiy seminar-treninglar o‘tkazilmoqda
2019-12-05 | Iqtisodiyot
O‘zbekiston Respublikasi Moliya vazirligining 2019 yil 26 noyabrdagi 168-sonli buyrug‘iga asosan budjet buyurtmachilarining davlat xaridlari bo‘yicha masʼul xodimlari hamda G‘aznachilik tizimidagi davlat xaridlarini monitoring qilish bo‘yicha mutaxassislari uchun davlat xaridlari sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar to‘g‘risida xududiy seminar-trening o‘tkazilmoqda.
Seminar-treningda davlat xaridlarini amalga oshirishning hozirgi holati va amalga oshirilayotgan islohotlar to‘g‘risida batafsil maʼlumotlar berib borilmoqda. Shuningdek, seminar ishtirokchilar tomonidan davlat xaridlarini amalga oshirishda yuzaga kelayotgan muammolar hamda sohani takomillashtirish bo‘yicha berilgan savollar va takliflariga tushunchalar berib o‘tildi.

The Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan held a regional training on reforms in the field of public procurement
2019-12-05 | Economics
In accordance with the Decree of the Ministry of Finance of the Republic of Uzbekistan No.168 of November 26, 2019, a regional seminar-training on reforms in the field of public procurement was held for senior public procurement officials and specialists in monitoring public procurement in the treasury system.
The training workshop provided detailed information on the current state of public procurement and ongoing reforms. Issues related to public procurement and proposals for improving the sector were also discussed during the seminar.