O‘zbekiston-Tojikiston vazirliklararo maslahatlashuvlari to‘g‘risida
2019-yilning 3-dekabr kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vazirligida tashqi siyosatni yoritish va OAV bilan ishlash masalalari bo‘yicha O‘zbekiston-Tojikiston vazirliklararo maslahatlashuvlarining navbatdagi raundi bo‘lib o‘tdi.
Tojikiston tomonidan Tojikiston Respublikasi TIV Axborot, matbuot, tahlil va tashqi siyosatni rejalashtirish boshqarmasi boshlig‘i Vafo Niyatbekzoda boshchiligidagi delegatsiya ishtirok etdi.
Uchrashuvda tashqi siyosatni yoritish, xorijiy OAVni akkreditatsiya qilish, jamoatchilik fikri va OAV bilan ishlash hamda media tadbirlarini tashkil qilish masalalari bo‘yicha tajriba almashildi.
Ikki mamlakat tashqi siyosat idoralari axborot xizmatlari o‘rtasidagi hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha takliflar ko‘rib chiqildi.

Об узбекских-таджикских межмидовских консультациях
3 декабря 2019 года в Министерстве иностранных дел Республики Узбекистан состоялся очередной раунд узбекско-таджикских межмидовских консультаций по информационному сопровождению внешней политики и работе со СМИ.
Таджикскую сторону представляла делегация во главе с начальником Управления информации, прессы, анализа и внешнеполитического планирования МИД Республики Таджикистан Вафо Ниятбекзодой.
Стороны обменялись опытом по вопросам информационного сопровождения внешней политики, аккредитации зарубежных СМИ, работы с общественным мнением и СМИ, организации медийных мероприятий.
Также рассмотрены предложения по развитию сотрудничества информационных служб внешнеэкономических ведомств двух стран.