Fransiya Respublikasining O'zbekistondagi elchisi bilan uchrashuv
2019 yil 28-noyabr kuni Moliya vazirligida Fransiya Respublikasining O'zbekistondagi yangi tayinlangan elchisi Izabelle Servoz-Galluchchi xonim bilan uchrashuv bo'lib o'tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar O'zbekistonda amalga oshirilayotgan islohotlar, Fransiya Respublikasining ikki tomonlama munosabatlarni rivojlantirishga qo'shayotgan hissasi, havo transporti sohasidagi aloqalarni chuqurlashtirish, qishloq xo'jaligidagi hamkorlik, xususan, Fransiya Taraqqiyot agentligi bilan aloqalarni muhokama qildilar. Bundan tashqari, tomonlar Bo'stonliqdagi sayyohlik zonasini rivojlantirish bo'yicha loyihaning borishi haqida fikr almashdilar.
Uchrashuv yakunida Moliya vazirligi rahbariyati elchini samimiy tabrikladi va Fransiya Respublikasi bilan iliq munosabatlarni rivojlantirishga tayyorligini bildirdi.

Встреча с Послом Франции в Узбекистане
28 ноября 2019 года в Министерстве финансов была проведена встреча с вновь назначенным Послом Французской Республики в Узбекистане госпожой Изабель Сервоз-Галлуччи.
В ходе встречи стороны обсудили проводимые в Узбекистане реформы, вклад Французской Республики в развитии двусторонних отношений, вопросы углубления отношений в сфере авиаперевозок, сотрудничества в сфере сельского хозяйства, развития, в частности, с Французским агентством по развитию. Кроме того, стороны обменялись мнениями касательно хода реализации проекта по развитию туристической зоны в Бустонлыке.
В завершение встречи, руководство Министерства финансов искренне поздравило посла и выразило нашу готовность поддерживать теплые отношения с Французской Республикой.