Qozog‘iston Sog‘liqni saqlash vaziri Toshkent tibbiyot akademiyasining faxriy professori bo‘ldi
Poytaxtimizda Qozog‘iston tibbiyoti kunlari bo‘lib o‘tmoqda. Mamlakatimizda Qozog‘iston yili doirasida tashkil etilgan mazkur tadbirda qo‘shni mamlakat sog‘liqni saqlash sohasi vakillaridan iborat nufuzli delegatsiya ham ishtirok etishayapti.
Ushbu tadbir doirasida Qozog‘iston Respublikasi Sog‘liqni saqlash vaziri, tibbiyot fanlari doktori Yeljan Birtanov har ikki mamlakat o‘rtasidagi hamkorlikni yanada rivojlantirishga qo‘shgan hissasi uchun mamlakatimiz Sog‘liqni saqlash vaziri Alisher Shadmanovning buyrug‘iga binoan «O‘zbekiston Respublikasi sog‘liqni saqlash a’lochisi» ko‘krak nishoni bilan taqdirlandi.
Shuningdek, O‘zbekiston va Qozog‘iston o‘rtasidagi tibbiy ta’lim va fan sohasidagi hamkorlikni rivojlantirishga qo‘shgan munosib shaxsiy hissasi uchun u Toshkent tibbiyot akademiyasining faxriy professori unvoniga ham sazovor bo‘ldi.
Ayni paytda Qozog‘iston tibbiyot kunlari doirasida ushbu mamlakat mutaxassislarining tibbiyot sohasida amalga oshirilayotgan islohotlar haqidagi qiziqarli taqdimotlari bo‘lib o‘tmoqda.

Министр Здравоохранения Казахстана стал почетным профессором Ташкентской медицинской академии
В столице нашей страны проходят Дни казахстанской медицины. На мероприятии, организованной в рамках Года Казахстана в Узбекистане, участвует делегация, состоящая из представителей сферы здравоохранения соседнего государства.
В рамках данного мероприятия министр здравоохранения Республики Казахстан, доктор медицинских наук Биртанов Елжан Амантаевич за вложенный вклад в развитие в сферу сотрудничества между Республикой Узбекистан и Республикой Казахстан приказом министра здравоохранения нашей страны Алишера Шадманова награжден нагрудным знаком «Отличник здравоохранения Республики Узбекистан».
Также за личный вклад в развитие сотрудничества в медицинском образовании и науке между Узбекистаном и Казахстаном ему было присвоено звание почетного профессора Ташкентской медицинской академии.
В данное время в рамках Дней казахстанской медицины проходят интересные презентации о реализуемых в этой стране реформах в области медицины.