Qirgʻiziston Bosh vaziri bilan uchrashuv
Toshkentda oʻtayotgan SHHTga aʼzo davlatlar Hukumat rahbarlari kengashining navbatdagi majlisi tadbirlari doirasida Oʻzbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov Qirgʻiz Respublikasi Bosh vaziri Muhammadqaliy Abilgʻaziyev bilan uchrashdi.
Muloqotda ikki tomonlama hamkorlikning dolzarb masalalari, xususan, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar aloqalarni yanada rivojlantirish istiqbollari muhokama qilindi.
Bosh vazirlar Oʻzbekiston – Qirgʻiziston hamkorligi barcha sohalarda jadal rivojlanib borayotgani, ikki davlat rahbarlarining oliy darajadagi uchrashuvlarida erishilgan kelishuvlar bunda muhim omil boʻlayotganini mamnuniyat bilan qayd etdilar.
Uchrashuvda mintaqalararo hamkorlikni har tomonlama faollashtirish muhimligi taʼkidlandi. Chegaradosh hududlararo toʻgʻridan-toʻgʻri aloqalarni chuqurlashtirish boʻyicha muloqotni davom ettirish qardosh xalqlarimiz oʻrtasidagi doʻstlikni mustahkamlashga xizmat qilishi qayd etildi.

Встреча с Премьер-министром Кыргызстана
В рамках мероприятий проводимого в Ташкенте заседания Совета глав правительств стран Шанхайской организации сотрудничества Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов встретился с Премьер-министром Кыргызской Республики Мухаммедкалыем Абылгазиевым.
На переговорах обсуждались актуальные вопросы двустороннего сотрудничества, в частности перспективы дальнейшего развития торгово-экономических и культурно-гуманитарных связей.
Премьер-министры с удовлетворением отметили динамичное развитие узбекско-кыргызского сотрудничества во всех сферах, важной основой которому служат соглашения, достигнутые на встрече глав двух государств на высшем уровне.
На встрече подчеркивалась важность активизации межрегионального сотрудничества. Продолжение диалога по вопросу углубления взаимодействия между приграничными регионами будет способствовать укреплению дружбы между нашими народами.