2019-10-21 | Iqtisodiyot
Oʻzbekistonning Germaniyadagi elchixonasi matbuot xizmatining maʼlum qilishicha, delegatsiya tarkibi qishloq xoʻjaligi texnikasi, avtomobilsozlik, oziq-ovqat va toʻqimachilik sanoati, qurilish materiallari ishlab chiqarish, qishloq xoʻjalik mahsulotlarini qayta ishlash, bank va konsalting xizmatlari sohalarida ish olib borayotgan 20 dan ortiq nemis kompaniyalari vakillaridan iborat.
Delegatsiya aʼzolari orasida “Commerzbank” va “Landesbank Baden-Württemberg”, “Trützschler GmbH & Co. KG”, “Max Holder GmbH”, “ABM Anlagenbau und Maschinentechnik GmbH”, “Gühring GmbH”, “SR Business Germany”, “ITM Investment Trade Marketing GmbH”, “Rödl&Partner” i “RSP-i” kabi yetakchi banklar va kompaniyalar vakillari bor edi.
Germaniyalik ishbilarmonlarning boʻlajak tadbirda ishtirok etishdan maqsadi Andijon viloyatining investitsiya va eksport salohiyati bilan bevosita tanishish, shuningdek, mahalliy tadbirkorlar bilan toʻgʻridan-toʻgʻri aloqalarni oʻrnatishdir.
Forum doirasida Germaniya ishbilarmon doiralari vakillari oʻzbekistonlik sheriklari bilan G2B va B2B formatlarida ikki tomonlama uchrashuvlar oʻtkazishi rejalashtirilgan boʻlib, yakunda aniq investitsiya loyihalari va eksport shartnomalari boʻyicha kelishuvlarga erishish kutilmoqda.
Germaniya kompaniyalari Qoʻrgʻontepa tumanida trikotaj fabrikasini modernizatsiya qilish va tozalangan oʻsimlik moyi ishlab chiqarish zavodini qurish, Xoʻjaobod tumanida transport-logistika markazini barpo etish, Shahrixon tumanida quritilgan mevalar va ziravorlar ishlab chiqarish loyihalarida ishtirok etdi.

German business delegation visits Andijan
The visit is organized by the Embassy of Uzbekistan in Germany together with the khokimiyat of Andijan region.
The delegation includes more than 20 representatives of German companies working in the areas of agricultural machinery, the automotive, food and textile industries, the production of building materials, agricultural processing, banking and consulting services and others.
According to the Embassy, among the delegation members are representatives of leading financial institutions and companies such as Commerzbank and Landesbank Baden-Württemberg, Trützschler GmbH&Co. KG, Max Holder GmbH, ABM Anlagenbau und Maschinentechnik GmbH, Gühring GmbH, SR Business Germany, ITM Investment Trade Marketing GmbH, Rödl&Partner and RSP-i.
The purpose of participation of German businessmen in the upcoming event is to get acquainted directly with the investment and export potential of Andijan region, as well as establish direct contacts with local entrepreneurs.
It is planned that within the framework of the business forum, representatives of German business circles will hold G2B and B2B meetings, as a result of which agreements are expected to be reached on specific investment projects and export contracts.