«Visit Uzbekistan Partnership» Oʻzbekistonning xalqaro maydondagi imijini mustahkamlashda davom etmoqda
2019-10-18 | Turizm
16-oktabr kuni Toshkentda «Visit Uzbekistan Partnership» tashabbusi bilan madaniyat, sanʼat, anʼanalar va Buyuk Ipak yoʻlidagi hayot tarziga bagʻishlangan madaniy tadbir boʻlib oʻtdi. Подробнее: https://uzbektourism.uz/uz/newnews/view?id=807
Visit Uzbekistan Partnership – “Dinara&Co.” nashriyot uyining xalqaro tashabbusi bilan tashkil etilgan va Oʻzbekistonning turistik salohiyatini kengaytirish uchun mamlakatning xalqaro imijini mustahkamlashga befarq boʻlmagan kishilar va tashkilotlarni birlashtiruvchi biznes-klub. Taʼkidlash joizki, «Visit Uzbekistan Partnership» tashabbusi birinchi marta 2019-yilning may oyida eʼlon qilingan. Sayyohlar va xorijiy ishbilarmonlar auditoriyasiga moʻljallangan shu nomli jurnal esa 2017-yildan buyon Turizmni rivojlantirish davlat qoʻmitasining qoʻllab-quvvatlashi ostida chop etib kelinadi.
Bu vaqt ichida London, Dehli, Singapur, Berlin, Madrid, Moskva, Parij, Seul va Tokio shaharlarida Visit Uzbekistan taqdimoti oʻtkazildi. Shu bilan birga, jurnal elchixonalar hamda “Oʻzbekiston havo yoʻllari”ning xalqaro vakolatxonalari, “Afrosiyob” poyezdlari, turistik yarmarkalar va xalqaro tadbirlar doirasida tarqatiladi. “Silk Road Treasures” nomi ostida oʻtgan oqshomda faoliyati turizm sohasi bilan bogʻliq boʻlgan idora va tashkilotlar vakillari qatnashdi. Tadbirni “Dinara&Co.” rahbari Dinara Dultayeva ochib berdi. Milliy ruhda oʻtgan tadbir doirasida kulolchilik, zargarlik boʻyicha mahorat darslari oʻtkazildi. Ilk marta Milanda namoyish etilgan “Bukhara Brilliant Silk” (ipak matolarning eng yirik ishlab chiqaruvchisi) va “Anor Couture” (modalar uyi)ning muvaffaqiyatli kollaboratsiyasi namoyishi mehmonlarda katta taassurot qoldirdi.
Shuningdek, yigʻilganlar “Begim” parfyumeriya brendining yangi iforlari bilan tanishib, “Manas” restorani va Bagizagan vino zavodining rang-barang menyusidan bahramand boʻlishdi. Tadbir doirasida maʼlum qilinishicha, yaqin kunlarda Oʻzbekiston delegatsiyasi Visit Uzbekistan Partnership liniyasida Dehlidagi “Luxury Simposium” tadbirida, soʻng Londondagi “World Travel Market” koʻrgazmasi va “UzInvest Forum” investitsion forumida ishtirok etishi kutilmoqda. Visit Uzbekistan Partnershipʻning maslahat kengashi 12 mamlakatda Oʻzbekiston bilan bogʻliq loyihalarni qoʻllab-quvvatlashga tayyor ekspertlar va doʻstlariga ega. «Visit Uzbekistan Partnership» Oʻzbekistonning xalqaro imijini mustahkamlash yoʻlida yangi gʻoyalar, tashabbuslar hamda saʼy-harakatlarni birlashtirish uchun ochiqdir.

«Visit Uzbekistan Partnership» продолжает укреплять имидж Узбекистана на международной арене
16 Октября в Ташкенте прошло культурное мероприятие по инициативе Visit Uzbekistan Partnership, посвященное культуре, традициям, искусству и образу жизни на Великом Шелковом Пути.
Visit Uzbekistan Partnership – это бизнес-клуб, созданный по международной инициативе Издательского Дома “Dinara&Co.” и объединяющий вокруг себя организации и людей, не безразличных к укреплению международного имиджа Узбекистана для расширения туристического потенциала страны. Нужно отметить, что впервые инициатива Visit Uzbekistan Partnership была озвучена во время презентации Visit Uzbekistan в мае 2019 года. Глянцевый журнал для путешественников и бизнес-посетителей Узбекистана издается с 2017 года и за это время был успешно представлен в Лондоне, Дели, Сингапуре, Берлине, Мадриде, Москве, Париже, Сеуле и Токио. Журнал распространяется в посольствах и международных представительствах “Узбекистон хаво йуллари”, поездах “Афросиеб”, туристических ярмарках и в ходе международных мероприятий. Вечер под названием «Silk Road Treasures» был полон разнообразия и элементов, по-настоящему захватывающих дух: познавательные мастер-классы от профессионалов гончарного дела, дизайнеров одежды и художников.
Гостям была представлена линия нишевых ароматов от парфюмерного бренда “Begim”. Мероприятие открыла глава «Dinara&Co.» Динара Дултаева. Более 100 гостей, в числе которых были дипломаты, представители государственных руководителей, государственных структур, министерств и ведомств, владельцы бизнесов, представители туристического сектора, СМИ и культурная элита, смогли обменяться идеями и впечатлениями, поделиться новостями в направлении по продвижению страны и новых инициатив по представлению Узбекистана на международной арене. Во время события гости смогли насладиться показом первой успешной коллаборации Bukhara Brilliant Silk (крупнейший производитель шелковых тканей) и модного дома Anor Couture (ателье по пошиву нарядов), впервые представленном в недавнем времени в Милане. Кроме того, в рамках проекта прошла дегустация меню ресторана Манас и винодельческого завода Bagizagan.
В ближайшее время по линии Visit Uzbekistan Partnership планируется участие делегации Узбекистана на Luxury Simposium в Индии, в городе Дели, на выставке World Travel Market и инвестиционном форуме UZINVEST Forum в Лондоне. Вокруг журнала объединились партнеры и рекламодатели издания, создав своеобразную ассоциацию по содействию продвижения страны Visit Uzbekistan Partnership. Консультативный совет Партнерства включает экспертов и “друзей Узбекистана” в 12 странах, готовых оказать поддержку проектам и участникам Партнерства. Ассоциация остается открытой для новых идей, инициатив и для объединения усилий во имя укрепления международного имиджа Узбекистана.