Toshkent shahrida O‘zbekiston va YI o‘rtasida muzokaralar bo‘lib o‘tmoqda
2019-yilning 23-28-sentabr kunlari Toshkent shahrida O‘zbekiston va Yevropa Ittifoqi o‘rtasida Sherikchilik va hamkorlikni kengaytirish to‘g‘risidagi bitim (ShHKB) loyihasi bo‘yicha muzokaralarning 3-raundi hamda Iqtisodiyot, savdo va investitsiyalar bo‘yicha “O‘zbekiston – YI” kichik qo‘mitasining 14- yig‘ilishi bo‘lib o‘tmoqda.
Delegatsiyalarga O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri o‘rinbosari Dilshod Axatov va Yevropa tashqi faoliyat xizmati boshqaruv direktori o‘rinbosari Lyuk Devin boshchilik qilmoqda.

Uzbekistan, EU hold talks
On September 23-28, 2019, Tashkent hosts the 3rd round of negotiations on Enhanced Partnership and Cooperation Agreement between Uzbekistan and the European Union, as well as the 14th meeting of Uzbekistan – EU Subcommittee on Economy, Trade and Investment.
According to Uzbekistan MFA, delegations of the parties are headed by Deputy Minister of Foreign Affairs of the Republic of Uzbekistan Dilshod Akhatov and Deputy Managing Director for Europe and Central Asia of the European External Action Service Luke Devine.