AQSh harbiy delegatsiyasi harbiy aviatsiya qo‘mondonligiga tashrif buyurdi
9-sentabr kuni podpolkovnik Bred Xoul boshchiligidagi Amerika Qo‘shma Shtatlari harbiy aviatsiya delegatsiyasi O‘zbekiston Mudofaa vazirligi Havo hujumidan mudofaa qo‘shinlari va Harbiy havo kuchlari qo‘mondonligiga tashrif buyurdi.
Uchrashuv davomida AQSh vertolyot va transport aviatsiyasi mutaxassislari tog‘li hamda sahro hududlarida, turli iqlim sharoitlarida, shuningdek, tungi vaqtlarda tungi ko‘rish moslamalaridan foydalangan holda parvoz qilish masalalarni muhokama qildi.
Tashrif davomida AQSh delegatsiyasi vakillari Chirchiq garnizonida o‘tkaziladigan mashg‘ulotlarda nazariy bilimlarni amaliyotda tatbiq etishi rejalashtirilgan.

Визит военной делегации США в Узбекистан
9 сентября командованию Войск противовоздушной обороны и военно-воздушных сил Республики Узбекистан посетила военная делегация Соединенных Штатов Америки во главе с подполковником Бредом Хоулом.
В ходе встречи специалисты вертолетной и транспортной авиации США обсудили вопросы касательно перелетов в различных климатических условиях в горной и пустынной местностях, в ночное и дневное время суток с использованием приборов ночного видения.
Завтра, 10 сентября делегация США посетит Чирчикский гарнизон, в ходе которого теоретические знания укрепятся в практических занятиях.