“Satellit” turnirida dastlabki g‘oliblar aniqlandi
Poytaxtimizdagi Gimnastika bo‘yicha ixtisoslashtirilgan bolalar va o‘smirlar sport maktabida qilichbozlik bo‘yicha “Satellit” xalqaro turniri davom etmoqda.
O‘zbekiston Jismoniy tarbiya va sport vazirligi, Milliy olimpiya qo‘mitasi, O‘zbekiston qilichbozlik federatsiyasi, Xalqaro qilichbozlik federatsiyasi (FIE) hamkorligida o‘tayotgan turnirning dastlabki kunida rapira yo‘nalishi bo‘yicha bahslar bo‘lib o‘tdi.
Erkaklar o‘rtasidagi bahslarda turkiyalik Martino Munito barcha raqiblarini yengib, oltin medalni qo‘lga kiritdi. Shuningdek, turnirda rossiyalik Ivan Troshin ikkinchi, qozog‘istonlik Temirlan Kaliev va singapurlik Chan Kevin esa uchinchi pog‘onadan joy oldi.

В столичной специализированной детско-юношеской спортивной школе по гимнастике продолжается международный турнир по фехтованию “Сателлит”
2019-09-07 | Спорт
В первый день турнира, который проходит при сотрудничестве Министерства физической культуры и спорта Узбекистана, Национального олимпийского комитета, Федерации фехтования Узбекистана, Международной федерации фехтования, состоялись поединки на рапире.
Среди мужчин всех своих соперников победил Мартино Мунито. Россиянин Иван Трошин занял второе место, а Темирлан Калиев из Казахстана и Чан Кевин из Сингапура - третье места.