Prezident Mustaqillik maydoniga tashrif buyurdi
Davlatimiz mustaqilligining yigirma sakkiz yilligiga bag‘ishlangan bayram tadbirlari boshlandi. Prezident Shavkat Mirziyoyev 31-avgust kuni Mustaqillik maydoniga tashrif buyurib, ozodligimiz, yorug‘ kelajagimiz va pok niyatlarimiz ramzi bo‘lgan Mustaqillik va ezgulik monumenti poyiga gulchambar qo‘ydi.
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati va Qonunchilik palatasi, Vazirlar Mahkamasi, vazirliklar vakillari ham monument poyiga gullar qo‘ydi.
Mamlakatimiz tarixida yangi sahifa ochgan, xalqimiz uchun eng ulug‘, eng aziz ayyom bo‘lgan Mustaqillik bayramiga hamma joyda katta tayyorgarlik ko‘rilgan. Poytaxtimizdagi tantanali tadbir bugun  “O‘zbekiston” xalqaro anjumanlar saroyida bo‘lib o‘tadi.

Президент посетил Площадь Мустакиллик
Начались праздничные мероприятия по случаю двадцать восьмой годовщины государственной независимости нашей страны. Президент Шавкат Мирзиёев 31 августа посетил Площадь Мустакиллик и возложил цветы к Монументу независимости и гуманизма, являющемуся символом нашей свободы, светлого будущего и благородных устремлений.
Цветы к подножию монумента возложили также представители Сената и Законодательной палаты Олий Мажлиса Республики Узбекистан, Кабинета Министров и министерств.
День независимости – самый великий, самый дорогой праздник, открывший новую страницу в истории нашего народа – широко празднуется по всей стране. В столице торжественное мероприятие состоится сегодня во Дворце международных форумов "Узбекистан".