O‘zbekiston delegatsiyasining Yashil iqlim fondini dasturlashtirish bo‘yicha global konferensiyada ishtirok etishi to‘g‘risida
2019-08-19 | Ekologiya
2019-yilning 19-avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri birinchi o‘rinbosari Ilhom Ne’matov boshchiligidagi delegatsiya Songdo shahrida (Koreya Respublikasi) Yashil iqlim fondini dasturlashtirish bo‘yicha global konferensiyada ishtirok etadi.
Konferensiya ishida ishtirok etish doirasida O‘zbekiston delegatsiyasi Yashil taraqqiyot global instituti va Yashil iqlim fondi bilan hamkorlikni yanada kengaytirish masalalarini muhokama qilish uchun ikki tomonlama uchrashuvlar o‘tkazadi.

Об участии делегации Узбекистана в Глобальной конференции по программированию Зеленого климатического фонда
2019-08-19 | Экология
19 августа 2019 года делегация Республики Узбекистан во главе с первым заместителем Министра иностранных дел Илхомом Неъматовым примет участие в Глобальной конференции по программированию Зеленого климатического фонда в г.Сонгдо (Республика Корея).
В рамках участия в работе конференции узбекская делегация проведет двусторонние встречи для обсуждения вопросов дальнейшего сотрудничества с Глобальным институтом зеленого роста и Зеленым климатическим фондом.