O‘zbekiston-Turkmaniston Davlat chegarasi demarkatsiyasi bo‘yicha muzokaralar bo‘lib o‘tdi
2019-yilning 22-28-iyul kunlari Buxoro shahrida O‘zbekiston Respublikasi va Turkmaniston o‘rtasidagi Davlat chegarasini delimitatsiya va demarkatsiya qilish masalalari bo‘yicha O‘zbekiston-Turkmaniston Hukumatlararo qo‘shma komissiyasi ishchi guruhlarining navbatdagi uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Davlat chegarasining ayrim uchastkalarida demarkatsiya chizig‘ini o‘tkazish bo‘yicha takliflar ko‘rib chiqildi hamda keyingi uchrashuvlarda mazkur masala bo‘yicha qaror variantlarini taqdim etishga kelishildi.
Muzokaralar yuqori darajada tashkillashtirildi hamda do‘stlik va hamjihatlik ruhida o‘tdi.
Uchrashuv so‘nggida delegatsiyalar rahbarlari To‘lqin Abdullayev va Mamed Mamedov yakuniy Bayonnomani imzoladilar.

On July 22-28, 2019, Bukhara hosted the regular meeting of working groups of Joint Uzbekistan – Turkmenistan Intergovernmental Commission on delimitation and demarcation of the State border between Uzbekistan and Turkmenistan.
According to Uzbekistan MFA, the parties considered proposals for implementation of project demarcation line of the State border in its individual sections and agreed at subsequent meetings to submit solutions.
The negotiations were organized at a high level and were held in friendship and mutual understanding atmosphere.
Following the meeting, heads of delegations Tulkin Abdullayev and Mamed Mamedov signed the final Protocol.