O‘zbekiston-Turkmaniston Davlat chegarasi demarkatsiyasi bo‘yicha muzokaralar bo‘lib o‘tdi
2019-yilning 22-28-iyul kunlari Buxoro shahrida O‘zbekiston Respublikasi va Turkmaniston o‘rtasidagi Davlat chegarasini delimitatsiya va demarkatsiya qilish masalalari bo‘yicha O‘zbekiston-Turkmaniston Hukumatlararo qo‘shma komissiyasi ishchi guruhlarining navbatdagi uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda Davlat chegarasining ayrim uchastkalarida demarkatsiya chizig‘ini o‘tkazish bo‘yicha takliflar ko‘rib chiqildi hamda keyingi uchrashuvlarda mazkur masala bo‘yicha qaror variantlarini taqdim etishga kelishildi.
Muzokaralar yuqori darajada tashkillashtirildi hamda do‘stlik va hamjihatlik ruhida o‘tdi.
Uchrashuv so‘nggida delegatsiyalar rahbarlari To‘lqin Abdullayev va Mamed Mamedov yakuniy Bayonnomani imzoladilar.

О переговорах по демаркации узбекско-туркменской Государственной границы
22-28 июля 2019 года в г.Бухаре состоялась очередная встреча рабочих групп Совместной узбекско-туркменской межправительственной комиссии по вопросам делимитации и демаркации Государственной границы между Республикой Узбекистан и Туркменистаном.
Стороны рассмотрели предложения по проведению проектной демаркационной линии Госграницы на ее отдельных участках и договорились на последующих встречах представить по ним варианты решения.
Переговоры были организованы на высоком уровне и прошли в сфере дружбы и взаимопонимания.
По завершению встречи руководители делегаций Тулкин Абдуллаев и Мамед Мамедов подписали итоговый Протокол.