“O‘zbekiston ne’matlari” pochta markalari turkumining chiqarilishi haqida
“O‘zbekiston pochtasi” AJ tomonidan tayyorlanib, O‘zbekiston Respublikasi axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vazirligi tomonidan 2019-yil 11-iyuldan “O‘zbekiston ne’matlari” turkumi muomalaga kiritildi.
Turkum 3 ta pochta markasidan iborat bo‘lib, kichik varaq ko‘rinishida chop etilgan. Pochta markalarida O‘zbekistonning yaxshi va qulay tabiiy-iqlim sharoitida o‘sadigan mevalar tasvirlangan. Mevalarning nomlari lotin tilida berilgan.
Pochta markalari bir necha rangda ishlangan. Ofset usulida bosilgan. Perforatsiyasi taroqsimon. Qog‘ozi oq silliq. Pochta markalarning o‘lchami 40×40 mm (aylana bilan). Kichik varaqning o‘lchami 160×80 mm. Pochta markalarning adadi 8 ming nusxadan.

О выпуске серии почтовых марок «Дары Узбекистана»
АО «Узбекистон почтаси» подготовлена, Министерством по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан введена в обращение с 11 июля 2019 года серия почтовых марок «Дары Узбекистана».
Серия состоит из 3 почтовых марок в виде малого листа. На почтовых марках изображены плоды, которые растут в благоприятных природно-климатических условиях Узбекистана. Названия растений даны на латинском языке.
Почтовые марки многоцветные. Печать офсетная. Перфорация почтовых марок гребенчатая. Размер почтовых марок 40х40 мм (с кругом). Размер малого листа 160х80 мм. Тираж 8 тыс. экз.