Qirg‘iziston Tashqi ishlar vaziri bilan uchrashuvga doir
2019-yilning 6-iyul kuni Markaziy Osiyo mamlakatlari va Yevropa Ittifoqi vazirlar uchrashuvida ishtirok etish uchun Bishkek shahriga kelgan O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov Qirg‘iziston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Chingiz Aydarbekov bilan muzokaralar o‘tkazdi.
Tashqi siyosat idoralari rahbarlari tomonidan O‘zbekiston-Qirg‘iziston munosabatlari masalalari, hamkorlikni yanada mustahkamlash va rivojlantirish yo‘llari muhokama qilindi hamda “Markaziy Osiyo – Yevropa Ittifoqi” shaklidagi 15-vazirlar uchrashuvi kun tartibi yuzasidan fikr almashildi.
Muloqot davomida oliy darajadagi muntazam aloqalar O‘zbekiston va Qirg‘iziston o‘rtasidagi munosabatlarda ikki tomonlama munosabatlar va xalqaro maydondagi aloqalarning barcha masalalariga o‘zaro maqbul yechim topishga imkon beruvchi ijobiy muhit shakllantirgani mamnuniyat bilan qayd etildi.

О встрече с Министром иностранных дел Кыргызстана
6 июля 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов, прибывший в г.Бишкек для участия в работе министерской встречи стран Центральной Азии и Европейского союза, провел переговоры с Министром иностранных дел Кыргызской Республики Чингизом Айдарбековым.
Главы внешнеполитических ведомств обсудили вопросы узбекско-кыргызских отношений, пути дальнейшего укрепления и развития сотрудничества, а также обменялись мнениями по повестке дня 15-й министерской встречи «Центральная Азия - Европейский союз».
Стороны с удовлетворением констатировали, что регулярные контакты на высшем уровне создали благоприятную атмосферу в отношениях между Узбекистаном и Кыргызстаном, позволяющую совместно находить взаимоприемлемые решения по всем вопросам двусторонних отношений и взаимодействия на международной арене.