O‘zbekiston delegatsiyasining “Markaziy Osiyo - Yevropa Ittifoqi” uchrashuvida ishtirok etishi to‘g‘risida
2019-07-04 | Siyosat
O‘zbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov boshchiligidagi delegatsiya 2019-yil 7-iyul kuni Bishkek shahrida bo‘lib o‘tadigan “Markaziy Osiyo - Yevropa Ittifoqi” shaklidagi 15-vazirlar uchrashuvida ishtirok etadi.
Tashqi siyosat idoralari rahbarlari tomonidan turli sohalarda mintaqalararo hamkorlik, jumladan, Yevropa Ittifoqining Markaziy Osiyo bo‘yicha yangilangan strategiyasini amalga oshirish doirasidagi aloqalarni yanada rivojlantirish bilan bog‘liq keng ko‘lamli masalalar muhokama qilinishi kutilmoqda. Shuningdek, vazirlar xalqaro kun tartibida ayrim masalalar yuzasidan fikr almashadilar.
O‘zbekiston delegatsiyasining Bishkek shahrida tashrifi dasturidan vazirlar uchrashuvida ishtirok etadigan delegatsiyalar rahbarlari bilan ikki tomonlama muzokaralar o‘tkazish rejalashtirilgan.

Об участии делегации Узбекистана в предстоящей встрече «Центральная Азия - Европейский союз»
Делегация Республики Узбекистан во главе с Министром иностранных дел Абдулазизом Камиловым примет участие в 15-й министерской встрече формата «Центральная Азия - Европейский союз», которая состоится 7 июля 2019 года в г.Бишкеке.
Ожидается, что главы внешнеполитических ведомств обсудят широкий круг вопросов, связанных с дальнейшим развитием межрегионального сотрудничества в различных областях, в том числе в рамках реализации обновленной Стратегии Евросоюза по Центральной Азии. Также министры обменяются мнениями по отдельным вопросам международной повестки дня.
В программу пребывания узбекской делегации в г.Бишкеке включены и двусторонние переговоры с главами делегаций, участвующими в министерской встрече.