MGIMOning Toshkent shahridagi filialiga hujjatlarni qabul qilish to‘g‘risida
2019-yilning 15-iyun kuni Moskva davlat xalqaro munosabatlar institutining (MGIMO) Toshkent shahridagi filialiga bakalavriat va magistratura abituriyentlari hujjatlarini qabul qilish boshlanadi.
Ushbu universitet o‘z faoliyatini 2018-yil oktabr oyida I O‘zbekiston-Rossiya ta’lim forumi doirasida Jahon iqtisodiyoti va diplomatiya universiteti va MGIMO o‘rtasida imzolangan O‘zbekistonda MGIMO filiali faoliyatini tashkil etish to‘g‘risidagi bitimga va MGIMOning Toshkent shahridagi filiali faoliyatini tashkil etish to‘g‘risidagi 2019-yil 11-fevralda qabul qilingan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining qaroriga muvofiq olib boradi.
Abituriyentlar quyidagi hujjatlarni taqdim etishi lozim:
- ariza;
- anketa;
- shaxsni tasdiqlovchi hujjat: asl nusxasi + 1-sahifaning notarial tasdiqlangan tarjimasi + 1-sahifa nusxasi;
- ta’lim to‘g‘risidagi hujjat hamda uning fanlar va yakuniy baholar ko‘rsatilgan ilovasi: asl nusxalari + notarial tasdiqlangan tarjimalar + nusxalari (agar attestat Rossiya namunasida bo‘lsa – asl nusxalari + notarial tasdiqlangan nusxalari + oddiy nusxalari);
- ta’lim to‘g‘risidagi chet el hujjatini MGIMOda tan olish to‘g‘risida nostrifikatsiya qilish uchun ariza (hujjatlarni topshirishdan oldin mamlakatingizdagi ta’lim to‘g‘risidagi hujjatga konsullik rasmiylashtiruvi yoki apostil kerak ekanligini tekshiring);
- tibbiy hujjatlar:
surunkali kasalliklar haqida ma’lumotnoma (086-U shakl),
OIV-infeksiyasining yo‘qligi to‘g‘risidagi sertifikat,
RW (sifilis) bo‘yicha tekshiruv natijalari,
gepatit B bo‘yicha tekshiruv natijalari,
emlash sanasi ko‘rsatilgan holda tibbiyot muassasasi muhri bilan tasdiqlangan emlashlar bo‘yicha tibbiy xulosa,
rentgen-flyuorografiya tekshiruvi xulosasi;
- 3×4 o‘lchamdagi 6 ta fotosurat.
15-iyundan 1-iyulga qadar “Biznes-informatika” yo‘nalishi bo‘yicha bakalavriatga hamda 15-iyundan 20-iyulga qadar “Yurisprudensiya” va “Biznes-informatika” yo‘nalishlari bo‘yicha magistraturaga hujjatlarni topshirish mumkin bo‘ladi.
Bakalavriat abituriyentlari rus tili, xorijiy til (ingliz, fransuz yoki nemis tili) va matematika fanidan kirish sinovlaridan o‘tishlari shart.
Magistraturaga topshiruvchilar uchun kirish sinovlari portfolio tanlovi (hujjatlar to‘plami) va motivatsion inshodan iborat.
2019/2020-o‘quv yilida to‘lov-shartnoma asosidagi har bir ta’lim yo‘nalishiga 25 tadan joy ajratilgan.

О приеме документов в Филиал МГИМО в г.Ташкенте
15 июня 2019 года начинается прием документов абитуриентов бакалавриата и магистратуры Филиала Московского государственного института международных отношений (МГИМО) в г.Ташкенте.
Данный вуз будет функционировать в соответствии с соглашением об организации деятельности Филиала МГИМО в Узбекистане, которое было подписано между Университетом мировой экономики и дипломатии и МГИМО в октябре 2018 года в рамках I Узбекско-российского образовательного форума, и принятым 11 февраля 2019 года Постановлением Президента Узбекистана об организации деятельности Филиала МГИМО в г.Ташкенте.
Абитуриентам необходимо представить следующие документы:
- заявление;
- анкета;
- документ, удостоверяющий личность: оригинал + нотариально заверенный перевод 1-й страницы + копия 1-й страницы;
- документ об образовании с приложением, где указаны предметы и итоговые оценки: оригиналы + нотариально заверенные переводы + копии (если аттестат российского образца — нужны оригинал + нотариально заверенные копии + обычные копии);
- заявление на нострификацию о признании в МГИМО иностранного документа об образовании (перед подачей документов важно проверить, нужна ли документу об образовании из вашей страны консульская легализация или апостиль);
- медицинские документы:
справка с данными о хронических заболеваниях (форма 086-У),
сертификат об отсутствии ВИЧ-инфекции,
результат исследования на RW (сифилис),
результат исследования на гепатит В,
медицинское заключение о сделанных прививках, заверенное печатью медучреждения с указанием дат прививок,
заключение о рентгеновском флюорографическом исследовании;
- 6 матовых фотографий размером 3×4.
Документы можно будет подать для бакалавриата 15 июня - 1 июля по направлению «Бизнес-информатика» и 15 июня - 20 июля — для магистратуры («Юриспруденция» и «Бизнес-информатика»).
Абитуриентам бакалавриата необходимо будет пройти вступительные испытания по русскому, иностранному языкам (английский, французский или немецкий язык) и математике.
Вступительные испытания для поступающих в магистратуру – конкурс портфолио (пакет документов) и мотивационное эссе.
Количество мест по каждому направлению обучения с оплатой стоимости учебы на 2019/2020 учебный год установлено 25 единиц.