Amaliyot dasturi oʻz ichiga Xitoyning ikki shahri – Pekin va Shenchjenga tashrifni qamrab olgan edi. Ushbu shaharlarda talabalar xitoy tiliga kirish kursi va kalligrafiya boʻyicha oʻqidilar, Xitoy madaniyati hamda diqqatga sazovor maskanlari bilan tanishdilar, shuningdek, 5G, Katta maʼlumotlar, Bulut texnologiyalari va IoT singari Huawei kompaniyasining innovatsion yechimlari boʻyicha treninglarda qatnashdilar.
14-iyun kuni Huawei bosh qarorgohida dasturda ishtirok etgan talabalarni taqdirlash marosimi boʻlib oʻtdi. Tadbirda Oʻzbekiston Respublikasining Xitoy Xalq Respublikasidagi Favqulodda va muxtor elchisi B. Saidov hamda Huawei kompaniyasining Oʻzbekistondagi bosh direktori Lyu Szyasin ham ishtirk etdi.
“Seeds for the Future” loyihasi 5 yildan buyon Oʻzbekistonda amalga oshirib kelinmoqda. Ushbu davr mobaynida TATUning 50 nafar talabasi Xitoyda amaliyot oʻtadi.

В Китае состоялась церемония награждения студентов «Seeds for the Future»
В начале июня этого года 10 студентов Ташкентского университета информационных технологий имени Мухаммада ал-Хорезми (ТУИТ) отправились в Китай на двухнедельную стажировку в рамках юбилейного пятого проекта «Seeds for the Future», организованного компанией Huawei.
Программа стажировки включила в себя посещение двух городов Китая – Пекина и Шеньчжэня, в которых студенты прошли обучение по вводному курсу китайского языка и каллиграфии, ознакомились с культурой Китая и достопримечательностями, а также прошли тренинги по инновационным решениям компании Huawei, таким как 5G, Большие данные, Облачные технологии и IoT.
14 июня в штаб-квартире Huawei прошла церемония награждения студентов, принявших участие в программе. На мероприятие приняли участие Чрезвычайный и Полномочный Посол Республики Узбекистан в Китайской Народной Республике Б. Саидов и Генеральный директор компании Huawei в Узбекистане Лю Цзясин.
На протяжении 5 лет «Seeds for the Future» реализуется в Узбекистане, за это время 50 студентов ТУИТ прошли стажировку в Китае.