Hindistonda bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarolari diqqatiga
O‘zbekistonning Dehli shahridagi Elchixonasi ma’lumotlariga ko‘ra, Hindistonning Gujarat shtati va Diu oroliga yaqinlashib kelayotgan “Vayu” tropik sikloni sababli sohil bo‘yidagi qishloqlar aholisi evakuatsiya qilingan, bir qator aviareyslar to‘xtatilgan.
Shu munosabat bilan Konsullik-huquqiy departamenti Hindistonning yuqorida ko‘rsatilgan mintaqalarida bo‘lib turgan O‘zbekiston fuqarolariga “Vayu” sikloni ta’siridagi hududlarga borishni vaqtinchalik to‘xtatishlarini tavsiya qiladi va Nyu-Dehli shahridagi mamlakatimiz Elchixonasining telefon raqamlarini eslatadi: (9111) 24670774, 24670775, 24105640.

Вниманию граждан Узбекистана, находящихся в Индии
По информации Посольства Узбекистана в Индии, в связи с тропическим циклоном «Ваю», который надвигается на индийский штат Гуджарат и остров Диу, жители прибрежных населенных пунктов эвакуированы в безопасные районы, приостановлен ряд авиарейсов.
В этой связи Консульско-правовой департамент предостерегает граждан Узбекистана, находящихся в указанных регионах Индии, от посещения территорий, которые могут подвергнуться циклону «Ваю», и напоминает телефоны Посольства нашей страны в г.Нью-Дели: (9111) 24670774, 24670775, 24105640.