Samarqanddagi Universitet xiyobonida veloyo’lakcha va favvoralar quriladi
Samarqandning markaziy ko’chalaridan biri – Universitet bulvarida aholining madaniy hordiq chiqarishi va bo’sh vaqtini mazmunli o’tkazishi uchun obodonlashtirish ishlari olib boriladi.
Loyihaga ko’ra, Universitet bulvarida ikki tomonlama veloyo’lakchalar, favvoralar quriladi, shuningdek odamlarning sport bilan shug’ullanishi uchun trenajerlar o’rnatish rejalashtirilmoqda.
Shahar ma’muriyatida qayd etilishicha, obodonlashtirish ishlarini o’tkazishda daraxtlar jabr ko’rmaydi, boz ustiga, yangi dekorativ ko’chatlarni ekish rejalashtirilmoqda.

На Университетском бульваре в Самарканде построят велодорожки и фонтаны
На одной из центральных улиц Самарканда – Университетский бульвар проведут благоустроительные работы по созданию условий для культурного отдыха и досуга населения.
Согласно проекту, вдоль зеленой аллеи на Университетском бульваре будут построены двухсторонние велодорожки, фонтаны, а также планируется установить тренажеры для занятий спортом и оснастить аллею соответсвующим освещением.
Как отметили в администрации города, при проведении благоустроительных работ, старинные деревья аллеи не пострадают, более того, планируется посадка новых декоративных саженцев.