Buyuk Britaniya elchisi bilan uchrashuv
2019-yilning 10-iyun kuni Oʻzbekiston Respublikasi Tashqi ishlar vaziri Abdulaziz Kamilov mamlakatimizda oʻz missiyasini yakunlayotgan Buyuk Britaniya va Shimoliy Irlandiya Birlashgan Qirolligi Favqulodda va Muxtor Elchisi Kristofer Allanni qabul qildi.
Suhbat chogʻida Oʻzbekiston – Buyuk Britaniya munosabatlarining dolzarb masalalari muhokama qilindi va joriy yilda oʻzaro hamkorlikni rivojlantirish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
10-11-iyul kunlari London shahrida oʻtkaziladigan OAV erkinligi boʻyicha Global konferensiyada Oʻzbekiston delegatsiyasi ishtirokining amaliy jihatlariga alohida eʼtibor qaratildi.
Uchrashuv soʻngida Vazir Kristofer Allanga uning Elchi sifatidagi saʼy-harakatlari va sermahsul faoliyati uchun minnatdorchilik bildirdi.
Elchi oʻz navbatida Oʻzbekiston va TIV rahbariyatiga oʻzining Buyuk Britaniya diplomatik vakolatxonasi rahbari sifatidaga vazifalarini samarali bajarishida koʻrsatilgan koʻmak uchun minnatdorchilik izhor etdi.

Встреча с послом Великобритании
10 июня 2019 года Министр иностранных дел Республики Узбекистан Абдулазиз Камилов принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Соединенного Королевства Великобритании и Северной Ирландии Кристофера Алана, завершающего свою миссию в нашей стране.
В ходе беседы стороны обсудили актуальные вопросы узбекско-британских отношений и обменялись мнениями относительно перспектив развития взаимодействия в текущем году.
Отдельное внимание было уделено практическим аспектам участия узбекской делегации в предстоящей 10-11 июля первой Глобальной конференции по свободе СМИ в г.Лондоне.
В завершение встречи Министр выразил Кристоферу Алану признательность за его усилия и плодотворную деятельность в качестве Посла.
Посол, со своей стороны, поблагодарил руководство Узбекистана и МИД за содействие в эффективном исполнении им обязанностей главы дипломатической миссии Великобритании.