"WSC" sovrindori Xivadagi I Xalqaro Bahodirlar o‘yinlarida ishtirok etadi
O'zbekiston Respublikasi Turizmni rivojlantirish davlat qo'mitasi mamlakatimizning Hindistondagi elchixonasi bilan hamkorlikda 2018 yilgi "World Strongman Championship" (WSC) jahon chempionati sovrindori Bikram Singhning Xivadagi "Bahodirlar o'yini"ga tashrifini tashkillashtirdi. Taniqli hind sportchisi Bikram Singh Hindistonning uchkurash (paurlifting) bo'yicha eng kuchli sportchilari qatoridan o'rin olgan.
Ta'kidlash joizki, Xiva o'yinlari haqida videorolik tayyorlash uchun Hindistonning yetakchi "DD Sport" telekanali bir guruh hodimlari ham O'zbekistonga kelmoqda. Sport telekanali muxbirlari "Bahodirlar o'yinlari"ni jonli efirda to'g'ridan to'g'ri yoritishni rejalashtirishgan. Shunisi diqqatga sazovorki, "DD Sport" telekanali auditoriyasi kuniga 100 milliontomoshabinni tashkil qiladi.
Mazkur xalqaro turnir o'zbek xalqining buyuk o'g'loni Pahlavon Mahmud xotirasiga bag'ishlangan. Pahlavon Mahmud o'z davrining yengilmas bahodiri va mashhur faylasufi bo'lgan.

Призер Чемпионата мира «WSC» примет участие в I Международном турнире «Игры богатырей» в Хиве
Ожидается, что в Первом Международном турнире «Игры богатырей» имени Пахлавана Махмуда, который пройдет в Хиве с 7 по 9 июня, примут участие спортсмены из Индии, Ирана, Японии, России, США, Украины, Латвии, Того и стран Центральной Азии.
Государственный комитет Республики Узбекистан по развитию туризма совместно с посольством Узбекистана в Индии организовал визит призера Чемпионата мира «World Strongman Championship 2018» (WSC) Бикрама Сингха в Хиву для участия в турнире. Сингх является одним из лучших спортсменов Индии в силовом троеборье (паурлифтинг).
Стоит отметить, что съёмочная группа ведущего индийского спортивного телеканала «DD Sport» приезжает в Узбекистан, чтобы подготовить видеоролики об Играх богартырей. Сотрудники спортивного телеканала планируют транслировать турнир в прямом эфире. Примечательно то, что аудитория «DD Sport» составляет 100 миллионов телезрителей в день.
Этот международный турнир посвящен памяти великого сына узбекского народа Пахлавона Махмуда, который упомянут в истории как непобежденный богатырь и выдающийся философ своего времени.