Yaponiya Elchixonasiga tashrif
2019-yilning 22-may kuni O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri Abdulla Aripov Toshkent shahridagi Yaponiya Elchixonasiga tashrif buyurdi. Diplomatik vakolatxonada Imperator Naruhitoning taxtga o‘tirishi munosabati bilan Qutlov kitobi ochildi.
O‘zbekiston Hukumati rahbari do‘st yapon xalqini katta ahamiyatga ega voqea va “Reyva” yangi hukmronlik davrining boshlanishi bilan tabrikladi, Imperator Naruhitoga sihat-salomatlik, oilaviy baxt va hukmronlik davrining uzoq yillar davom etishini tiladi.
Elchi Nobuaki Ito o‘z navbatida O‘zbekiston Prezidenti va Hukumatiga Yaponiya hayotidagi tarixiy voqea sababli yapon xalqiga yo‘llagan tabrik va iliq tilaklari uchun minnatdorchilik izhor etdi.

Посещение Посольства Японии
22 мая 2019 года Премьер-министр Республики Узбекистан Абдулла Арипов посетил Посольство Японии в г.Ташкенте, в котором открыта Книга поздравлений по случаю вступления на престол Императора Нарухито.
Глава Правительства Узбекистана поздравил дружественный народ Японии со знаменательным событием и началом новой эры правления «Рэйва» и пожелал Императору Нарухито крепкого здоровья, семейного счастья и долгих лет правления.
Посол Нобуаки Ито, со своей стороны, поблагодарил Президента Узбекистана и Правительство за поздравления и теплые пожелания японскому народу в связи с историческим событием в жизни Японии.