TATUda Qirg‘izistonlik maktab o‘quvchilari uchun ochiq eshiklar kuni o‘tkazildi
Muhammad al-Xorazmiy nomidagi Toshkent axborot texnologiyalari universitetida Qirgʻiziston Respublikasining Botkent viloyati oʻrta maktab oʻquvchilari uchun ochiq eshiklar kuni oʻtkazildi.
Qoʻshni mamlakat oʻquvchilariga bugungi kunda universitatning ilmiy salohiyati, talabalar hayoti, oʻquv jarayoni, labaratoriyalar haqida batafsil ma’lumot berildi. Bundan tashqari, maktab oʻquvchilari ushbu Oliygohga o’qishga kirishlarini xohlashsa, albatta, yana-da keng imkoniyatlar yaratilib berilishi aytib oʻtildi.
Shuningdek, ochiq eshiklar kunida Qirgʻiziston Respublikasining “Nur elet” Yoshlar ittifoqi aʼzolari ham ishtirok etishdi.

День открытых дверей для учащихся школ Кыргызстана
В Ташкентском университете информационных технологий имени Мухаммада ал-Хоразмий был организован День открытых дверей для учащихся средних школ Боткентской области Кыргызской Республики.
Учащиеся из братской соседней страны ознакомились с научным потенциалом, студенческой жизнью, учебным процессом, лабораториями в университете. Кроме того, учащиеся были информированы о созданных условиях для поступления в ТУИТ.
Также в организации Дня открытых дверей приняли участие активисты Объединения молодежи Кыргызской Республики «Нур элет».