2019-05-02 | Jamiyat
Toshkent shahar hokimligida «RIMC Hotels & Resorts Group» kompaniyasi arxitektori Xadi Tegrani ishtirokida uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
O‘zaro muloqot davomida mehmon Toshkent shahrida amalga oshirilayotgan loyihalar bilan tanishdi hamda 1 may kuni poytaxtimiz arxitektorlari uchun mahorat darsini o‘tkazishga tayyorgarlik ko‘rayotganligini qayd etdi.
Ikki tomonlama aloqalarning istiqbollarini muhokama qilish davomida delegatsiya a’zolari Toshkent shahrining tashrif qog‘oziga aylanadigan o‘ziga xos inshootni bunyod etish taklifini bildirishdi, shuningdek, “Etnopark” va premium klass mehmonlarini qurishda ham faol ishtirok etish niyatlari borligini ma’lum qilishdi.
«RIMC Hotels & Resorts Group» kompaniyasi Yevropadagi mehmonxona xo‘jaligida yetakchi xalqaro operatorlardan hisoblanadi.  Hozirgi kunda «RIMC Hotels & Resorts Group» Germaniya, Shveytsariya, Avstriya, Italiya, Ispaniya, Daniya, Turkiya va Benilyuks davlatlaridagi 32 ta mehmonxonani birlashtirgan. 1990 yildan bugunga qadar dunyo bo‘ylab mehmonxonalar qurilishi bo‘yicha 200dan ortiq loyihani amalga oshirgan. Uning loyihalari mehmonxona xo‘jaligiga daxldor barcha ob'yektlarni kompleks rivojlantirishga qaratilgani bilan ahamiyatlidir.
Ma’lum qilinishicha, «RIMC Hotels & Resorts Group» kompaniyasi yurtimizda turizmni yanada rivojlantirishga qaratilgan qator investitsiyaviy loyihalarni amalga oshirishga 4 mlr. AQSh dollaridan ortiq sarmoya kiritadi. Ushbu mablag‘ asosida Toshkent, Samarqand, Buxoro va Xivada o‘zaro hamkorlikda savdo, tadbirkorlik, madaniy va ko‘ngilochar markazlar quriladi. Shuningdek, yo‘l infratuzilmasi hamda aeroportlarda modernizatsiya tadbirlari amalga oshiriladi.

В архитектуру Ташкента может внести свой вклад компания из Германии
В хокимияте г.Ташкента состоялась встреча с архитектором «RIMC Hotels & Resorts Group» (Германия), на которой обсуждены возможности сотрудничества, в частности брендового здания как своеобразной визитной карточки столицы.
Также с Хади Тегерани обсуждено возможное участие «RIMC Hotels & Resorts Group» в реализации «Этнопарка» и возведение отелей премиум-класса в столице Узбекистана.
1 мая в рамках визита зарубежный специалист проведет мастер–класс для архитекторов г. Ташкента.
Договоренности об участии «RIMC Hotels & Resorts Group» в реализации крупных инвестиционных проектов в сфере туризма Узбекистана, были достигнуты в ходе прошлогоднего визита в страну руководства этой немецкой компании.
За свою почти 30-летнюю «RIMC Hotels & Resorts Group» реализовано около 200 гостиничных проектов по всему миру.
Помимо строительства гостиниц в Ташкенте, Самарканде, Бухаре и Хиве «RIMC Hotels & Resorts Group» и ее немецкие партнёры намерены внедрить прямые инвестиции в строительство современных торговых, деловых и культурно-развлекательных центров, а также модернизацию дорожной инфраструктуры и аэропортов. Общий объём планируемых инвестиций в туристическую отрасль Узбекистана превышает 4 млрд. долл. США.