O‘zbekiston va Qirg‘iziston delegatsiyalarining uchrashuvi
2019-yilning 20-aprel kuni Farg‘ona shahrida O‘zbekiston Respublikasi Bosh vaziri o‘rinbosari Elyor G‘aniyev va Qirg‘iziston Respublikasi Bosh vaziri o‘rinbosari Jenish Razakov boshchiligidagi Hukumat delegatsiyalari uchrashuvi bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuvda 2004-yil 24-iyuldagi Davlat chegarasidan o‘tkazish punktlari to‘g‘risidagi hukumatlararo Bitimga kiruvchi O‘zbekiston-Qirg‘iziston o‘tish punktlari hamda ushbu bitimga kirmaydigan kesib o‘tish joylari bilan bog‘liq masalalar muhokama qilindi.
Muzokaralar yakunlariga ko‘ra Bayonnoma imzolandi. Mazkur hujjatda 2019-yil uchun mo‘ljallangan Reja-grafikka muvofiq yaqin orada Qirg‘iziston hududida davlatlararo chegara delimitatsiya va demarkatsiyasi bo‘yicha ikki mamlakat ishchi guruhlarining navbatdagi uchrashuvini o‘tkazish hamda Davlat chegarasidan o‘tkazish punktlari to‘g‘risidagi amaldagi Bitimga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritish to‘g‘risidagi Bayonnoma loyihasini kelishish bo‘yicha ishlarni davom ettirish belgilandi.
Uchrashuvda ikki mamlakatning o‘zaro chegaradosh hududlari O‘zbekistonning Andijon, Namangan, Farg‘ona viloyatlari hamda Qirg‘izistonning Batken, Jalolobod, O‘sh viloyatlari rahbarlari ishtirok etdi.

Встреча делегаций Узбекистана и Кыргызстана
20 апреля 2019 года в г.Фергане состоялась встреча Правительственных делегаций Республики Узбекистан во главе с заместителем Премьер-министра Элёром Ганиевым и Кыргызской Республики во главе с вице-премьер-министра Женишом Разаковым.
Обсуждены вопросы, связанные с пунктами пропуска на узбекско-кыргызской Государственной границе, входящими в межправительственное Соглашение о пунктах пропуска через Государственную границу от 24 июля 2004 года, и местами пересечения, не входящими в указанное соглашение.
По итогам переговоров подписан Протокол, в котором зафиксирована договоренность о проведении в ближайшее время на территории Кыргызстана очередной встречи рабочих групп двух стран по делимитации и демаркации межгосударственной границы в соответствии с Планом-графиком на 2019 год, а также продолжении работы по согласованию проекта Протокола о внесении изменений и дополнений в действующее Соглашение о пунктах пропуска через Государственную границу.
Во встрече приняли участие руководители смежных регионов двух стран – Андижанской, Наманганской, Ферганской областей Узбекистана и Баткенской, Джалал-Абадской, Ошской областей Кыргызстана.