O‘zbekiston-Avstriya Hukumatlararo komissiyasining bo‘lajak yig‘ilishiga doir
2019-yilning 9-aprel kuni Toshkent shahrida Savdo-iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha O‘zbekiston-Avstriya Hukumatlararo komissiyasining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi.
Avstriya delegatsiyasiga Raqamlashtirish va iqtisodiyot vazirligining Tashqi iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha bosh direktori Frans Vessig rahbarlik qiladi.
O‘zbekistonning Vena shahridagi Elchixonasi ma’lumotlariga ko‘ra 9-aprel kuni Avstriya Federal iqtisodiy palatasi vitse-prezidenti Rihard Shens boshchiligidagi 50 ga yaqin yetakchi kompaniyalar va banklar vakillari ishtirokida ikki tomonlama O‘zbekiston-Avstriya biznes forumini o‘tkazish ham rejalashtirilgan.

2019-04-08 | Politics
On April 9, Tashkent will host the meeting of Uzbekistan – Austria Intergovernmental Commission on Trade and Economic Cooperation, Uzbekistan MFA reports.
The Austrian delegation will be headed by the Director General for Foreign Economic Relations of the Federal Ministry of Digital and Economic Affairs Franz Wessig.
According to the Embassy of Uzbekistan in Vienna, it is also planned to hold a bilateral Uzbekistan – Austria business forum on April 9 with participation of about 50 representatives of leading Austrian companies and banks led by the Vice-President of the Federal Economic Chamber Richard Schenz.