O‘zbekiston-Avstriya Hukumatlararo komissiyasining bo‘lajak yig‘ilishiga doir
2019-yilning 9-aprel kuni Toshkent shahrida Savdo-iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha O‘zbekiston-Avstriya Hukumatlararo komissiyasining navbatdagi yig‘ilishi bo‘lib o‘tadi.
Avstriya delegatsiyasiga Raqamlashtirish va iqtisodiyot vazirligining Tashqi iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha bosh direktori Frans Vessig rahbarlik qiladi.
O‘zbekistonning Vena shahridagi Elchixonasi ma’lumotlariga ko‘ra 9-aprel kuni Avstriya Federal iqtisodiy palatasi vitse-prezidenti Rihard Shens boshchiligidagi 50 ga yaqin yetakchi kompaniyalar va banklar vakillari ishtirokida ikki tomonlama O‘zbekiston-Avstriya biznes forumini o‘tkazish ham rejalashtirilgan.

О предстоящем заседании узбекско-австрийской МПК
9 апреля 2019 года в г.Ташкенте состоится очередное заседание узбекско-австрийской Межправительственной комиссии по торгово-экономическому сотрудничеству.
Австрийскую делегацию возглавит Генеральный директор по внешнеэкономическому сотрудничеству Министерства цифровизации и экономики Франц Вессиг.
По информации Посольства Узбекистана в г.Вене, также запланировано 9 апреля провести двусторонний узбекско-австрийский бизнес-форум с участием около 50 представителей ведущих компаний и банков Австрии во главе с вице-президентом Федеральной экономической палаты Рихардом Шенцом.